Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2
Seria A — Sporti Shqiptar Online

Kategoria Seria A

Napoli, mendohet shkëmbimi Pandev – Kapue

Napoli, mendohet shkëmbimi Pandev – Kapue

Rafal Benitez nuk ka ndërmend që të heqë dorë nga mesfushori i Totenhemit, Etien Kapue. Ideja e fundit që kanë drejtuesit e skuadrës së Napolit është që të propozojnë një shkëmbim me Goran Pandev. Prej javësh skuadrat nuk arrijnë që të gjejnë një marrëveshje për sa i përket Kapue dhe tashmë italianët përpiqen që të […]

Milito drejt largimit?

Milito drejt largimit?

Kërkesa e Maxarrit për një sulmues ka vënë në diskutim vazhdimësinë e sezonit për Diego Militon. Ka një sërë zërash në mediat italiane që thonë se me afrimin e një sulmuesi tek zikaltrit, mund të afrohet edhe data e largimit të sulmuesit argjentinas. Kontrata e “El Prinçipes” skadon në fund të këtij sezoni, por përflitet […]

Tohir kundër Juventusit:  Interi është shembull

Tohir kundër Juventusit: Interi është shembull

Nga Gentian Alinani Flet presidenti zikaltër: “Do ta mbroj skuadrën zikaltër, ne jemi ekip i respektueshëm” Erik Tohir nuk e ka mirëpritur aspak deklaratën e ashpër që drejtori sportiv i Juventusit, Bepe Marota bëri pak ditë më parë. Numri një i zikaltërve ka reaguar menjëherë dhe ka thënë se askush nuk mund të flasë në […]

Bardhezinjtë, skuadra më e pasur në Itali

Bardhezinjtë, skuadra më e pasur në Itali

Juventusi është skuadra më e pasur në Itali dhe e nënta në Europë, për sa i përket fitimeve të sezonit2012-13. Ky është përfundimi në të cilin ka arritur studimi i përvitshëm që bëhet nga “Deloitte Fotball Money League”. Në 20 klubet më të mëdhenj, apo më të fuqishëm të të gjithë botës flitet për fitime […]

Milani, mbrojtja thellon krizën

Milani, mbrojtja thellon krizën

Nga Ruend Gjebrea Dëmtimi i pësuar nga Zapata dhe Silvestre duket se shtojnë edhe më shumë problemet për trajnerin Sedorf. Holandezi nuk heq dorë nga skema me 4 sulmues, por ka shumë punë për të bërë Epoka Sedorf ka filluar vetëm prej dy ndeshjesh në radhët e klubit të Milanit, ndërkohë që edhe problemet janë […]

Çmendet PSG, 70 mln  euro për Pol Pogba

Çmendet PSG, 70 mln euro për Pol Pogba

Nga Ruend Gjebrea Drejtuesit e skuadrës franceze nuk ndalen, kërkojnë talentin me forcë. Në luftë mund të hyjnë edhe Reali e Çelsi. Juventusi nuk tondohet. Gati kontrata e re për mesfushorin Shifra në numra tashmë ka shkuar në 70 milionë euro. Po kaq e frikshme bëhet edhe në rast se shkruhet. Lajmi i ri qëndron […]

Lacio këmbëngul për  Kualiarelan, 7 milionë euro

Lacio këmbëngul për Kualiarelan, 7 milionë euro

Duke pasur parasysh se shkëmbimi mes Guarin dhe Vuçiniç nuk u përfundua, tashmë drejtuesit e Lacios janë të gatshëm që të fillojnë bisedimet me ata të Juventusit, për sa i përket Fabio Kualiarelës. Ky i fundit është një lojtar që i intereson shumë Lacios, por në rast të një largimi të Vuçiniç, ai do të […]

Romulo: Interesimi i Juventusit? Ndihem krenar

Romulo: Interesimi i Juventusit? Ndihem krenar

Deri tani duhet të pranojmë se sezoni i Romulos në radhët e skuadrës së Veronës ka qenë me të vërtetë shumë i mirë. Pas një viti jo shumë të mirë me Fiorentinën duket se ky sezon ndryshon për brazilianin. “Interesimi i Juventusit? Më vjen mirë për këto zëra. Nuk mund të them asgjë më shumë […]

Dëmtohet Zapata, sot priten përgjigjja e mjekëve

Dëmtohet Zapata, sot priten përgjigjja e mjekëve

Një tjetër problem në mbrojtjen e skuadrës së Milanit. Kristian Zapata, pësoi një dëmtim në ndeshjen e humbur dje përballë skuadrës së Udinezes. Në minutën e 36’ të sfidës, stafi mjekësor i kuqezinjve edhe për të evituar probleme të mëtejshme vendosi që të nxirrte nga loja mbrojtësin kolumbian. Pritet që gjatë ditës së sotme të […]

Vidal: Në rolin tim,  më i miri në botë

Vidal: Në rolin tim, më i miri në botë

Në gjermanisht shkruhet “Sechser”. Përkthimi është i thjeshtë, numri 6. Që të gjithë ata që merren me futboll në Gjermani, sa herë që mendojnë për këtë numër mendojnë edhe për mesfushorin që thyen aksionet e skuadrave kundërshtare dhe që sigurisht fiton më shumë topa e duele për skuadrën e tij. Arturo Vidal, që në atë […]

Marrota: Te Interi,  të papërgjegjshëm

Marrota: Te Interi, të papërgjegjshëm

Nga Ruend Gjebrea Administratori i deleguar nuk e ka kursyer sulmin ndaj zikaltërve. “Marrëveshja ishte e arritur. Ata kërkuan lojtarin, u ra dakord për gjithçka. Vuçiniç kalon te Interi, vetëm nëse Tohir kërkon falje” Në një konferencë për shtyp, nuk kishte si të ndodhte ndryshe, administratori i deleguar i Juventusit, Bepe Marrota ka sqaruar pozitën […]

Udineze, shuplaka e parë për Sedorf

Udineze, shuplaka e parë për Sedorf

Dje në “San Siro” bardhezinjtë arritën të thyenin MIlanin me rezultatin 2-1. Goli i Balotelit në pjesën e parë nuk i mjafton kuqezinjve që humbasin edhe objektivin e vetëm të këtij sezoni Duket se gëzimi për trajnerin e ri dhe i trajnerit të ri të skuadrës së Milanit ka zgjatur me të vërtetë shumë pak. […]

Zhervinjo bën diferencën

Zhervinjo bën diferencën

Nga Ruend Gjebrea Roma arriti të fitonte dje me rezultatin 1-0 përballë Juventusit për t’u kualifikuar në këtë mënyrë në gjysmëfinalen e Kupës së Italisë. Ndeshje pa emocione, “lufta” vazhdon Roma arriti të eliminonte dje Juventusin në çerekfinalen e Kupës së Italisë. Në këtë mënyrë verdhekuqtë marrin hak për humbjen e pësuar në kampionat, ndërkohë […]

Baloteli: Sedorf, si Murinjo

Baloteli: Sedorf, si Murinjo

Nga Ideal Gola Sulmuesi kuqezi i thur elozhe trajnerit të Milanit: “Ka të njëjtën dëshirë për të fituar si Hoze” “Dashuri me shikim të parë”… Mario Baloteli dhe Klarens Sedorf duket se kanë krijuar një lidhje të fortë në pak ditë. Kjo është dyshja që tifozët kuqezi dhe drejtuesit e Milanit shpresojnë t’u kthejë dinjitetin […]

Nuk ka shkëmbim,  vendimin e merr Tohir

Nuk ka shkëmbim, vendimin e merr Tohir

Nga Ruend Gjebrea I gjendur nën presionin e tifozëve zikaltër presidenti vendosi që shkëmbimi të mos bëhej. Lojtarët vazhdojnë që të këmbëngulin, për ta nuk është e lehtë që të kthehen pas. Priten zhvillime Ndodhi gjithçka. 48 orët e fundit të përjetuara mes Juventusit dhe Interit sigurisht që kanë qenë shumë të nxehta. Ashtu siç […]

Galiani s’dorëzohet  për portierin Maketi

Galiani s’dorëzohet për portierin Maketi

Galiani nuk është dorëzuar për çështjen e portierit. Ai po insiston që të marrë në skuadër portierin e Lacios, Maketin. Ky u fundit do të zinte menjëherë vendin e titullarit duke lënë Abiatin në stol. Mediet italiane e shohin këtë transferim të mundshëm e që mund të ndodh brenda ditësh. Me kalimin e Maketi te […]

Kërkesa e Interit, pikënisja e bisedimeve

Kërkesa e Interit, pikënisja e bisedimeve

“Duam Vuçiniç”. Pikërisht me këtë fazë në mesin e javës së kaluar, nisën bisedimet mes Interit dhe Juventusit, për shkëmbimin Vuçiniç – Guarin, që dje pas shumë konfliktesh, nuk arriti që të konkretizohej. Ata që kërkuan kartonin e sulmuesit, ishin drejtuesit e Interit. “Dakord, cilin do të na jepni në shkëmbim”? Kjo ishte replika bardhezinjve […]

Toti: Kampionati? Diferenca nuk është e madhe

Toti: Kampionati? Diferenca nuk është e madhe

Kapiteni i skuadrës së Romës, Françesko Toti është i gëzuar pas fitores arritur përballë Juventusit në çerekfinalen e Kupës së Italisë. “E donim me forcë këtë fitore dhe mendoj se me ndeshjen e djeshme kemi treguar se jemi në nivel të barabartë me Juventusin. Mendoj se ne po bëjmë një paraqitje shumë të mirë në […]

Mekses  kërkohet nga  Fiorentina

Mekses kërkohet nga Fiorentina

Fiorentina është vënë pas mbrojtësit të Milanit Filipe Mekses. Francezi siduket nuk bën pjesë në planet e Sedorf dhe Prade është i gatshëm ta “rrëmbejë” atë tek Fiorentina. Mekses ka një kontratë me Milanin që skadon në Qershor të 2015-ës, por dëshira e tij të luajë me Francen në Botëror është e parealizueshme nëse nuk […]

Garsia: Kjo është vetëm ndeshja e javës

Garsia: Kjo është vetëm ndeshja e javës

“Një hakmarrje kundër Juventusit, pas humbjes së pësuar në kampionat? Jo, mendoj se është mirë që të mos bëjmë një lidhje mes këtyre dy ndeshjeve. Sot do të luajmë vetëm një ndeshje të Kupës së Italisë dhe në rast se fitojmë kalojmë në gjysmëfinale. Në fushën e lojës do të zbresë Roma e duhur për […]


Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2