Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2
Premier League — Sporti Shqiptar Online

Kategoria Premier League

Roxhers: Dëmtimet na pengojnë  për të arritur zonën Champions

Roxhers: Dëmtimet na pengojnë për të arritur zonën Champions

Dëmtimi i Glen Xhonson dhe i Lukas Leivas për një kohë të gjatë janë shqetësuese për trajnerin e Liverpulit. Sipas tij do të jenë dy mungesa mjaft të rëndësishme që do të ndikojnë mjaft në ecurinë e Liverpulit për të përfunduar kampionatin në katër vendet e para të kampionatit. “Glen ka luajtur shumë dhe është […]

Hauard: Mojes nën presion, i duhet kohë

Hauard: Mojes nën presion, i duhet kohë

Ish-portieri i Mançester Junajtid dhe aktualisht portieri i Evertonit ka folur për sezonin që po kalon Mançesteri. Sipas tij “Djajtë e Kuq” janë duke kaluar një sezon jo të mirë, edhe për shkak të ndryshimit të trajnerit. “Largimi i Aleks Fergusonit është një mungesë e madhe për ekipin dhe trajneri Mojes kërkon kohë për të […]

Venger: Transferimi i Matës është i padrejtë

Venger: Transferimi i Matës është i padrejtë

Trajneri i Arsenalit Arsen Venger ka folur për transferimin e Huan Matës nga Çelsi tek rivalët e Junajitd. Sipas Venger, ky transferim mund të bëhej më parë, para se Çelsi të përballej me Junajtid. “Tashmë që Çelsi është përballur me Junajtid, po shitet Mata tek një rival i Çelsit. Është i padrejtë ky transferim, pasi […]

Mata sot kryen vizitat,  prezantohet me “Djajtë”

Mata sot kryen vizitat, prezantohet me “Djajtë”

Nga Olsi Tujani Sipas mediave angleze transferimi i mesfushorit spanjoll është i sigurt dhe sot do të kryhen edhe testet mjekësore dhe do të bëhet edhe zyrtarizimi Rreth 37 milionë sterlina mendohet të jetë shuma e transferimit të Huan Matës drejt Mançester Junajtid. Sot pritet që mesfushori spanjoll të kryejë edhe vizitat mjekësore me ekipin […]

Mançini: E kam unë meritën e 100 golave

Mançini: E kam unë meritën e 100 golave

Trajneri aktual i Gallatasarait Roberto Mançini ka folur për rekordin e arritur nga ish-ekipi i tij Mançester Siti. Pak ditë më parë Mançester Siti arriti rekordin e 100 golave në 34 ndeshje dhe sipas Mançinit ky rekord është arritur nga lojtarët që ai ka sjellë në Mançester. “Pelegrini është duke bërë një punë të mirë […]

Mata mungon në  stërvitje, agjentët  kontaktojnë “Djajtë”

Mata mungon në stërvitje, agjentët kontaktojnë “Djajtë”

Nga Olsi Tujani Spanjolli ka munguar në stërvitjen e djeshme me Çelsin, ndërkohë që Junajtid kanë ofruar për të 37 milionë sterlina, rreth 43 milionë euro Përfaqësuesit ligjorë të mesfushorit kanë udhëtuar dje nga Spanja drejt Mançesterit për të përmbushur transferimin e Huan Matës te “Djajtë e Kuq”. Ndërkohë që mesfushori spanjoll ka munguar në […]

Ture: Mund të luaj me PSG-në në të ardhmen

Ture: Mund të luaj me PSG-në në të ardhmen

Mesfushori nga bregu i Fildishtë, Jaja Ture pranon se në të ardhmen mund të luaj me francezët e PSG-së. 29-vjeçari ka qenë një nga lojtarët më të rëndësishëm të skuadrës së Mançester Sitit në sezonet e fundit duke shënuar shumë gola të rëndësishëm. Ture u transferua në vitin 2010 nga Barcelona për 42 milionë euro, […]

Henri: Ëndërroj të drejtoj Arsenalin

Henri: Ëndërroj të drejtoj Arsenalin

Tieri Henri ëndërron që një ditë të drejtojë skuadrën e Arsenalit si trajner. Francezi kaloi vitet më të mira të karrierës së tij me “Topçinjtë” dhe mbahet mend nga fansat si një nga sulmuesit më të mirë në historinë e klubit. Herri u tërhoq nga futbolli dy sezone më parë dhe tashmë është duke i […]

Eto i lumtur tek Çelsi

Eto i lumtur tek Çelsi

Samuel Eto po shndërrohet gjithnjë e më shumë në një nga lojtarët më të rëndësishëm tek skuadra e Çelsit. Kamerunasi u bashkua me skuadrën e Murinjos gjatë merkatos së verës dhe që atëherë ka shënuar disa gola vendimtar. Eto ishte lojtari që u dha “Bluve” 3 pikët në ndeshjen e fundjavës përballë Mançester Junajtid duke […]

Anelka: Nuk jam racist

Sulmuesi i VBA-së është mbrojtur dhe ka deklaruar se ai veprim anti-sportiv që ka bërë në ndeshjen ndaj Uest Hemit. Në një postim në faqen e tij në Facebook, Anelka është shfajësuar duke thënë se veprimi i tij nuk ka pasur asnjë prapavijë ideologjike apo fetare. “Nuk e di pse federata merr të mirëqenë vendimin […]

Negredo fashon krahun, nuk dihet rikuperimi

Sulmuesi i Mançester Sitit është parë të dalë me dorën e dashur nga spitali i qytetit, pas dëmtimit në ndeshjen e Kthimit për “Kupën e Mbretëreshës”. Ndeshja ndaj Uest Hemit është ndeshja ku Negredo ka shkëlqyer me dy gola, por ka mbetur i dëmtuar në krah. Ai ka kryer vizitat mjekësore dhe kontrollin e dorës […]

Zaha në Kardif, kryen vizitat mjekësore

Mesfushori i Mançester Junajtid është fotografuar ditën e djeshme që të futet në qendrën mjekësore në Kardif për të kryer vizitat mjekësore. Sipas medieve britanike, Zaha është shumë pranë transferimit të tij tek Kardifi. Bëhet fjalë për një transferim që mund t’i kushtojë ekipit të Solskjaer rreth 15 milionë sterlina. Fakti që ai është parë […]

Lukas mbetet jashtë për dy muaj

Lukas mbetet jashtë për dy muaj

Mesfushori i Liverpulit Lukas Leiva do të jetë jashtë fushës së lojës për të paktën dy muaj. Dëmtimi i ligamenteve të gjurit do ta lënë atë jashtë për këtë periudhë disi të gjatë. Mesfushori brazilian ka dëmtuar ligamentin “Kruciat”. Dëmtimi i tij ka ndodhur në ndeshjen ndaj Aston Vilës dhe tashmë për Lukas Leivën duhet […]

Junajtid tenton kthesën për finalen

Junajtid tenton kthesën për finalen

Ekipi i Devid Mojes do të tentojë të kthejë humbjen e ndeshjes së parë. Sandërlendi ka fituar ndeshjen e parë me rezultatin 2-1 dhe ekipi i Mojes do të kërkojë të bëjë kthesën për të arritur finalen. Mojes do të ketë disa mungesa të rëndësishme për këtë ndeshje, ku lojtarët si Felaini, Van Persi, Nani, […]

Siti në finale, pret  Junajtid-Sandërlend

Siti në finale, pret Junajtid-Sandërlend

Me fitoren e thellë 0-6 dhe ndeshjen e djeshme 3-0 Mançester Siti ka arritur kualifikimin për në finalen e “Kupës së Mbretëreshës”. Ka qenë vetëm një formalitet ndeshja e kthimit, por ekipi i Pelegrinit ka bërë detyrën duke e fituar edhe ndeshjen e kthimit. Dy golat e Negredos dhe goli i Aguerros i kanë dhënë […]

Mata te Junajtid, Çelsi do Runin

Mata te Junajtid, Çelsi do Runin

Nga Olsi Tujani Mesfushori i Çelsit është drejt transferimit tek ekipi i “Djajve të Kuq” por blutë e Londrës kërkojnë përfshirjen e Runit në këtë transferim Huan Mata është lojtari i cili po kërkon më tepër hapësira tek Çelsi i Murinjos dhe për sa kohë nuk po ndodh një gjë e tillë, largimi i tij […]

Venger: Ka shumë presion mbi Ozilin

Venger: Ka shumë presion mbi Ozilin

Menaxheri i Arsenalit, Arsen Venger, mendon se pritjet e tifozëve nga Mesut Ozil janë shumë të mëdha.Mesfushori gjerman është bërë futbollisti kryesor i skuadrës që kur kaloi në “Emirates” nga Real Madridi në fillim të këtij sezoni, duke ndihmuar që “Topçinjtë” të kryesojnë Ligën Premier. Mesfushori duket larg formës së fillimit të sezonit dhe Venger […]

Murinjo operon bërrylin

Murinjo operon bërrylin

Trajneri i Çelsit , Jose Murinjo, i është nënshtruar ndërhyrjes kirurgjike për të korrigjuar një problem në bërryl. Klubi londinez ka konfirmuar se portugezi ka udhëtuar në Paris për të operuar një problem që e kishte shqetësuar një kohë të gjatë.  “Jose Murinjo i është nënshtruar një procedure të vogël artroskopike për një shqetësim afatgjatë […]

Runi e Van Persi kthehen në stërvitje

Runi e Van Persi kthehen në stërvitje

Gjatë ditës së djeshme Uejn Runi dhe Van Persi janë stërvitur normalisht me pjesën tjetër të lojtarëve të Mançester Junajtid. Holandezi mungon prej afro dy muajsh për shkak të një dëmtimi në këmbë dhe mungesa e tij ka qenë fatale për skuadrën. Runi vuan nga i njëjti dëmtim, por në një shkallë më të ulët. […]

Mojes: Do e përmbysim Sandërlendin

Mojes: Do e përmbysim Sandërlendin

David Mojes u ka premtuar fansave se skuadra do e lerë pas zhgënjimin e fundjavës ndaj Çelsit dhe do të kthehet tek fitorja në ndeshjen e së mërkurës përballë Sandërlendit. “Djatë” e humbën ndeshjen e parë në transfertë me rezultatin 2-1, ndaj fitorja është e vetmja alternativë për të kaluar në finalen e Karling Kap. […]


Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2