Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2
Kombetarja — Sporti Shqiptar Online

Kategoria Kombetarja

Cana dhe Berisha priten titullarë

Cana dhe Berisha priten titullarë

Pas shumë ndeshjesh mungesë, Lorik Cana mund të rikthehet titullar me Lacion. Kapiteni i përfaqësueses shqiptare u aktivizua pesë minuta ndaj Udinezes dhe tani duket se është rikuperuar plotësisht për të qenë i gatshëm ndaj Juventusit. Kujtojmë që Cana në ndeshjen e parë nuk ka qenë në lartësinë e duhur dhe tani ka shansin për […]

Xhaka sfidon Shaqirin

Xhaka sfidon Shaqirin

Sot në mbrëmje do të startojë Bundesliga gjermane. Bajerni i Mynihut do të përballet me Borusian e Mynshengladbahut dhe brenda kësaj përballjeje do të ketë një tjetër sfidë mes shqiptarëve. Granit Xhaka mendohet se do të jetë titullar i padiskutueshëm me ekipin e tij, ndërsa Xherdan Shaqiri si gjithmonë mund ta nisë ndeshjen nda stoli […]

E ardhmja “kuqezi” e Luzernit

E ardhmja “kuqezi” e Luzernit

Jahmir Hyka është një nga pikat kyçe të Luzernit që çuditërisht këtë sezon gjendet në vend të dytë, vetëm 1 pikë larg Baselit kryesues. Por faza përgatitore për trajnerin Karlos Berneger nuk ka qenë thjesht një mundësi për të konsoliduar skuadrën, por dhe për të vendosur pikat për të ardhmen. Dhe e ardhmja e Luzernit […]

“Kaçe, i vogli që shkëlqeu me PAOK-un”

“Kaçe, i vogli që shkëlqeu me PAOK-un”

Nga Gentian Alinani Rikthimi i duhur për mesfushorin e kombëtares shqiptare, me sa duket do të qëndrojë tek PAOK-ut Mjaftoi një ndeshje që Ergys Kaçe të rifitonte zemrat e të gjithë tifozëve të PAOK-ut. Luajti 90 minuta në një ndeshje që nisi mjaft keq për ekipin grek, por falë vlerave dhe talentit të tij gjithçka […]

Duka ndan stemat e FIFA-s

Duka ndan stemat e FIFA-s

Sot në Tiranë ka përfunduar seminari 4 ditor i arbitrave të Futbollit Shqiptar. Gjithçka është zhvilluar në planin teorik dhe praktik për rritjen e nivelit të gjyqtarëve të futbollit tonë. Federara Shqipare e Futbollit në bashkëpunim me UEFA-n kanë përqendruar një vëmendje intensive për këtë sektor të rëndësishëm. Në këtë epilog ka marrë pjesë edhe […]

Ergys Kaçe, titullar në fitoren spektakolare të PAOK-ut

Ergys Kaçe, titullar në fitoren spektakolare të PAOK-ut

Ergys Kaçe më në fund është rikthyer titullar me PAOK-un. Mesfushori korçar i kombëtares shqiptare ka zhvilluar një ndeshje të mirë dhe ka qenë ndër lojtarët më aktivë në fushën e lojës. Me pasimet e tij si gjithmonë ka vënë në vështirësi skuadrën kundërshtare. Edhe pse PAOK-u e nisi ndeshjen në disavantazh, vendasit arritën të […]

E donin në Evropë, qëndron në Australi

E donin në Evropë, qëndron në Australi

Besart Berisha ishte një ndër lojtarët më të kërkuar të momentit në merkaton australiane, por edhe në atë Evropiane. Sulmuesi i kombëtares shqiptare mund të kishte bërë hapin e madh të karrierës së tij sepse mund të luante tek Njukasëll ose në disa ekipe gjermane. Mbi të gjitha, me rikthimin e tij në Evropë, Berisha […]

De Biazi: Dua Italinë në grup, do e mundim

De Biazi: Dua Italinë në grup, do e mundim

Trajneri i kombëtares shqiptare i ftuar në “Mëngjesi në AS”: “Nuk grumbulloj shumë lojtarë, Kapllani nën vëzhgim” Xhani De Biazi ka shprehur dëshirën për të sfiduar vendlindjen e tij në eliminatoret e evropianit “Francë 2016”. I ftuar në emisionin e mëngjesit të Gerti Çarçanit në “Albanian Screen”, numri një i kombëtares shqiptare Xhani De Biazi […]

Toski drejt Frankfurtit

Edhe një shqiptar tjetër i bashkohet dyshes së FSV Frankfurtit, Edmond Kapllani e Odise Roshi. Fjala është për 26 vjeçarin i cili më parë luante me skuadrën e Bochumi, Faton Toski. Ai ka nënshkruar kontratë 6 mujore me mundësi vazhdimi edhe për dy vite të tjera në bazë të paraqitjeve të tij. Lajmi është konfirmuar […]

Të gjithë duan Berishën, buzëqesh Xhani De Biazi

Të gjithë duan Berishën, buzëqesh Xhani De Biazi

Nga Gentian Alinani Sulmuesi Besart Berisha në planet e shumë ekipeve, lajm i mirë për kombëtaren shqiptare Besart Berisha është aktualisht sulmuesi më i mirë i kampionatit australian. Javën e fundit ai ka përfunduar në qendër të spekulimeve mediatike dhe me shumë mundësi do të largohet nga skuadra e tij Brisbane. Berisha ka pasur një […]

Tare: Ndaj Juves, vetëm për fitore

Tare: Ndaj Juves, vetëm për fitore

Drejtori sportiv i Lacios, Igli Tare ka thënë se skuadra e tij do të zbresë në fushën e lojës vetëm për fitore dhe nuk mendon aspak për skuadrën e Romës. “Ne jemi skuadër profesioniste dhe do të luajmë vetëm për fitoren tonë. Ndihmojmë Romën? Këto janë fjalë të kota. Ne duhet të bëjmë vetëm maksimumin […]

Tifozët: Duam një kombëtare

Tifozët: Duam një kombëtare

Nga Gentian Alinani Reagojnë drejtuesit e tifo-grupeve më të rëndësishme: “Ne njohim vetëm ngjyrat kuqezi” Ndonëse zyrtarët e FFK-së, por edhe institucionet qeveritare, dhënien e lejes nga FIFA për të zhvilluar ndeshje miqësore për Kosovën e vlerësuan hap shumë të madh madje nuk hezituan ta cilësojnë edhe si historik, në opinion ky vendim vlerësohet krejt […]

Katania do Abrashin

Katania do Abrashin

U përfol shumë se Amir Abrashi do të transferohej tek Lacio, por këtë herë është një tjetër ekip që kërkon shërbimet e mesfushorit shqiptar. Bëhet fjalë për Katanian që po kërkon të forcojë skuadrën gjatë merkatos së dimrit për të qëndruar në elitën e futbollit italian. Ekipi, ku dikur është aktivizuar Edgar Çani ndodhet në […]

Murinjo: Januzaj, fantastik

Murinjo: Januzaj, fantastik

Tekniku i Çelsit nuk e ka zakon të pranojë se ka problem me ekipin kundërshtar, por mbrëmë ai e vlerësoi se Adnan Januzaj është problemi i tij. Hoze Murinjo, trajneri i Çelsit e ka pranuar mbrëmë se Adnan Januzaj, talenti i Mançester Junajdit do të jetë një nga problemet ë duhet zgjedhur për sfidën e […]

Çfarë tha De Biazi

Çfarë tha De Biazi

Trajneri i kombëtares, Xhani De Biazi nuk u shqetësua aspak kur Kosova mori lejen për të luajtur ndeshje miqësore. Sipas tij, asnjë lojtar me origjinë kosovare nuk do të largohet nga kombëtarja shqiptare. Italiani mendon se edhe Shqipëria ka shumë lojtarë me të cilët mund të luajnë në të ardhmen. “Për aq kohë sa nuk […]

Basha: Qëndroj kuqezi, Januzaj të dëgjojë zemrën

Basha: Qëndroj kuqezi, Januzaj të dëgjojë zemrën

Nga Gentian Alinani Flet mesfushori i kombëtares shqiptare: “I lumtur që Kosova do të luaj ndeshje miqësore, por unë qëndroj tek Shqipëria” Migjen Basha e ka pritur shumë mirë lajmin që Kosova mund të luajë ndeshje miqësore, por ka garantuar se ai do të vazhdojë të qëndrojë me kombëtaren shqiptare. Sipas mesfushorit të Torinos, nuk […]

Sadiku: Kisha oferta të tjera, Zyrihu më joshi

Sadiku: Kisha oferta të tjera, Zyrihu më joshi

Armando Sadiku e ka nisur në mënyrën më të mirë të mundshme aventurën e tij tek skuadra e Zyrihut duke shënuar gol në ndeshjen miqësore ndaj Duisburgut. Drejtuesit e Zyrihut ishin shumë të lumtur dhe mediat i thurën elozhe për atë ndeshje, por Sadiku nuk i ka dhënë shumë vlera këtij goli duke thënë se […]

De Biazi: Kosovarët e kombëtares s’largohen

De Biazi: Kosovarët e kombëtares s’largohen

Nga Gentian Alinani “Nuk ka vend për panik, do marrim hapa konkrete kur të ketë diçka serioze” Pranimi i Kosovës nga FIFA për të luajtur ndeshje miqësore, nuk e tremb aspak trajnerin e kombëtares shqiptare Xhani De Biazi. Numri një i kuqezinjve është i bindur që asnjë prej lojtarëve me origjinë kosovare nuk do të […]

Berisha, karton të kuq në barazimin e Brisbanes

Berisha, karton të kuq në barazimin e Brisbanes

Vetëm një ditë më parë qarkulloi lajmi se Besart Berisha do të transferohej tek Interi, ndërsa dje sulmuesi i Brisbanes u ndëshkua me karton të kuq. Në pak minuta Berisha ndëshkohet me dy kartonë të kuq për ndërhyrje të rëndë ndaj kundërshtarit. Njëra prej tyre erdhi që në minutën e dytë ndërsa në të 32 […]

Rinovimi s’është çështje parash, Mavraj do Lacion

Rinovimi s’është çështje parash, Mavraj do Lacion

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare sqaron situatën e tij: “Për rinovimin do vendos në ditët e ardhshme” Ekipi i Grojther Furthit kërkon të rinovojë patjetër me mbrojtësin e kombëtares shqiptare, Mërgim Mavraj, por ky i fundit është i pavendosur për të ardhmen e tij. Lajmet që vijnë nga Gjermania tregojnë se lojtari shqiptar dëshiron të ndryshojë […]


Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2