Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2
Kategoria e pare — Sporti Shqiptar Online

Kategoria Kategoria e pare

Kastrioti tregon “dhëmbët” me të rinjtë e Besës së Kavajës

Kastrioti tregon “dhëmbët” me të rinjtë e Besës së Kavajës

Nga Nderim Goci Besa U-19 – Kastrioti 0-6 Shënues: Muçollari (2), Ferraj (2), Caca, Malindi Kastrioti ka zhvilluar miqësoren e tij të parë në periudhën përgatitore të dimrit, që është duke u zhvilluar në Kavajë. Përballë formacionit të Ndreut është vendosur ekipi i të rinjve të Besës, ndërsa ndeshja, që nga fillimi deri në fund, […]

Elbasani humbet një vlerë të çmuar, Kotorri i larguari i parë

Elbasani humbet një vlerë të çmuar, Kotorri i larguari i parë

Nga Gjergj Vyshka Portieri i verdhebluve, që ishte një nga pikat më të forta të skuadrës së Files në fazën e parë, nuk është bashkuar më në stërvitje me skuadrën. Me të gjitha gjasat mund të jetë te Kastrioti Elbasani ka humbur një vlerë të çmuar në këtë treg të lëvizjeve të futbollistëve në dimër, […]

I huazuar nga Besa, por Duka do t’i qëndrojë besnik Luftëtarit

I huazuar nga Besa, por Duka do t’i qëndrojë besnik Luftëtarit

Nga Thoma Qirjazi Edhe pse priteshin përforcime që në ditët e para të tregut të lëvizjeve të dimrit, te Luftëtari ende nuk ka asnjë shenjë. Nga burime brenda klubit gjirokastrit mësohet se brenda këtyre dy-tre ditëve, ndoshta deri të hënën, lëvizjet e parashikuara për Luftëtarin do të jenë në skuadër.Edhe dje bluzinjtë, nën drejtimin e […]

Elbasani në kërkim të malazezit Simo Goranoviç, priten bisedimet

Elbasani në kërkim të malazezit Simo Goranoviç, priten bisedimet

Nga Gjergj Vyshka Elbasani, kryesuesja e Kategorisë së Parë, është në kërkim të qendërmbrojtësit malazez, Simo Goranoviç, i cili në këtë treg të lëvizjeve të futbollistëve në verë është bërë pjesë e Besës së Kavajës. Gorunoviç, i datëlindjes 20 shtator 1992, ka lindur në Niksiç të Malit të Zi, teksa më parë ka luajtur me […]

Kristaq Mile lë bankinën e Kastriotit, listë e gjatë për zëvendësues

Kristaq Mile lë bankinën e Kastriotit, listë e gjatë për zëvendësues

Nga Nderim Goci Kristaq Mile nuk është më trajneri i Kastriotit, ndërsa nënkryetari i Bashkisë së Krujës, Reshit Merlika, ka konfirmuar largimin e tij për arsye personale. Në fakt Mile, me përjashtim të seancës stërvitore të ditës së hënë, por më pas është larguar, ndërsa që nga ajo ditë në krye të skuadrës është vënë […]

Gjashtë blerje për Kastriotin, krutanët plotësojnë vendet vakante

Gjashtë blerje për Kastriotin, krutanët plotësojnë vendet vakante

Nga Nderim Goci Pas portierit vlonjat Shpëtim Moçka, një njohje e vjetër për skuadrën që drejtohet nga Kristaq Mile, por dhe pas dy kuksianëve Manuka e Popoviç, apo dhe lushnjarit Çela, pjesë e ekipit që financohet nga Artan Djala janë bërë dhe serbi Perica dhe maqedonasi Stançevski Kastrioti ka shpërthyer fuqishëm në këtë treg të […]

Branica senior premton: Shkumbini më efikas në fazën e dytë të garës

Branica senior premton: Shkumbini më efikas në fazën e dytë të garës

Ashtu siç është theksuar më së shumti këto ditët e fundit, Shkumbini në fazën e parë të kampionatit është renditur në vendin e gjashtë, ndërsa ka grumbulluar 25 pikë duke qenë jo vetëm pranë rivalëve për t’u gjitur në Superiore, por e ka të ngushtë diferencën e pikëve me kryesuesit Elbasani dhe Apolonia. Që do […]

Bluzinjtë bëjnë Gëzuar 2014 marrin rrogat e muajit dhjetor

Bluzinjtë bëjnë Gëzuar 2014 marrin rrogat e muajit dhjetor

Nga Thoma Qirjazi Kryebashkiaku i Gjirokastrës, njëkohësisht dhe presidenti i Luftëtarit, Flamur Bime, një ditë përpara ndeshjes me Apoloninë, e cila u barazua 1-1, pat premtuar se do t’i likuidonte futbollistët në fund të vitit. Edhe pse ai ka qenë i zhgënjyer nga rezultatet e fundit të skuadrës, apo dhe vendi i parafundit në renditje, […]

E vërteta historike e 100-vjetorit të Elbasanit

E vërteta historike e 100-vjetorit të Elbasanit

Nga Ervin Sina Dy tituj kampion, dy Kupa të Shqipërisë, medalje në Spartakiada, Kupa të ndryshme, futbollistë në ekipet kombëtare, apo dhe shumë legjenda, përbëjnë një histori të madhe të futbollit verdheblu, që nuk mund ta mohoj askush. Një klub që kalindur më 1913 Në vitin e largët 1913, elbasanasi me origjinë rumune Jovan Dimitresku, […]

Muho i Luftëtarit zgjedh Sarandën për periudhën përgatitore

Muho i Luftëtarit zgjedh Sarandën për periudhën përgatitore

Nga Thoma Qirjazi “Jemi në bisedime me 6-7 futbollistë nga Vlora, kryesisht nga ato që nuk kanë gjetur hapësirat e duhura te Flamurtari. Shpresojmë të gjejmë gjuhën e përbashkët me ta në anën financiare dhe të jenë pjesë e jona” Pas ecurisë negative të fazës së parë, atje ku Luftëtari është në vendin e parafundit […]

Elbasani feston me madhështi 100 vjetorin e themelimit të klubit

Elbasani feston me madhështi 100 vjetorin e themelimit të klubit

Nga Maringlen Miraka Presidenti Arben Laze i dorëzon në mënyrë simbolike kupën për të dytën herë ekipit që doli kampion në sezonin 2005-2006 dhe pikërisht kapitenit Nevil Dede. Në mbrëmje verdheblutë kanë nderuar disa nga figurat sportive, që bën historinë e futbollit elbasanas   Elbasani – Elbasani 2006 2-2 (me penallti fiton Elbasani 2006, 4-2) […]

Baholli ndihet i sigurt: Luftëtari nuk dorëzohet

Baholli ndihet i sigurt: Luftëtari nuk dorëzohet

Nga Thoma Qirjazi Pas analizës me tone të ashpra që ka bërë presidenti i skuadrës gjirokastrite, Flamur Bime, trajnerët Bifsha-Lamaj kanë ndryshuar orarin e stërvitjes, në mënyrë që skuadra të jetë më e impenjuar dhe ta marrë ngarkesën si duhet. Nëse deri dje është bërë në ora 14:00, që nga dita e djeshme stërvitja është […]

Kukësi-Apolonia në kompleksin “Dinamo”, Agjencia shtyn riparimin e fushës

Kukësi-Apolonia në kompleksin “Dinamo”, Agjencia shtyn riparimin e fushës

Nga Gjergj Vyshka Kukësi-Apolonia, edhe për shkak të dënimit të stadiumit “Zeqir Ymeri” për katër javë, do të luhet në kompleksin Dinamo. Është hera e dytë që Kukësi, po për Kupën e Shqipërisë, luan në këtë kompleks, teksa më 6 nëntor ka luajtur përballë Naftëtarit, të cilën e ka mundur 5-0. Për këtë ndeshje është […]

Matko Djarmati, sulmues prej hallit te Dinamo e Mehmetit

Matko Djarmati, sulmues prej hallit te Dinamo e Mehmetit

Nga Gjergj Vyshka “Pozicioni im më i mirë është mbrojtës dhe ta kem skuadrën përpara për ta orientuar. E megjithatë, edhe pse nuk jam sulmues i mirëfilltë, kam shënuar katër gola dhe kam dhënë 12 asiste për të tjerë. Elbasani? Luajmë si të barabartë, barazimi apo humbja na vështirëson objektivin për Superiore” Matko Djarmati, kroati […]

Gjici: Epokë e re, larg trazirave…

Gjici: Epokë e re, larg trazirave…

Presidenca dhe klubi i Kukësit kanë mbetur të kënaqur nga vendimi i Komisionit të Apelit, që e zbut vendimin e Komisionit të Displinës. Klubi kishte reaguar në këtë komision duke kërkuar zbutjen e vendimeve që u konsideruan të paligjshme dhe tendencioze, edhe pse klubi mori përgjegjësitë që i takojnë në bazë të rregullores . “E […]

Dinamo në kërkim të portierit Geri Lika

Dinamo në kërkim të portierit Geri Lika

Nga Thoma Qirjazi   Dinamo vazhdon të jetë aktive ende pa mbaruar faza e parë e Kategorisë së Parë për të gjetur futbollistët e duhur, të cilët do të bëjnë të mundur ngjitjen në superiore. Pas sulmuesit Endri Bakiu, tashmë nga burime të sigurta është thënë se në shënjestër është vënë dhe Geri Lika, portieri […]

Urdhëri i Bimes për Bifshën: Riformato skuadrën sa më shpejt

Urdhëri i Bimes për Bifshën: Riformato skuadrën sa më shpejt

Nga Thoma Qirjazi Pas humbjes së pësuar të shtunën e kaluar në Pogradec, duke qenë se edhe e diela ka qenë pushim, skuadra ka zbritur në fushën e stërvitjes dje në ora 14:30. Analiza e paralajmëruar nga presidenti i Luftëtarit, Flamur Bime, për gjendjen e krijuar në skuadër u shty për në orën 16:30, sepse […]

Maganët në delir, i japin suksesin Shkumbinit ndaj Mamurrasit

Maganët në delir, i japin suksesin Shkumbinit ndaj Mamurrasit

Nga Maringlen Miraka Shkumbini ka arritur një fitore të bukur dhe të merituar në Yrshek, atje ku ka mundur Mamurrasin e vendit të fundit, ndërsa janë shënuar dy gola deçiziv, që kanë ardhur nga Endri dhe Artur Magani. Pra dy vëllezërit Magani janë firma e fitores së peqinasve ndaj Mamurrasit, ndërsa në një farë mënyre […]

File i Elbasanit i pezmatuar: Meritonim fitoren në Kamëz

File i Elbasanit i pezmatuar: Meritonim fitoren në Kamëz

Nga Mariglen Miraka   Elbasani ka barazuar në ndeshjen e kësaj jave ndaj Kamzës, ndërsa nuk ka arritur të marrë një fitore, e cila do ta shkëpuste dhe më shumë nga rivalët në luftën për t’u ngjitur në Kategorinë Superiore. Trajneri i Elbasanit, Ilirjan File, ka qenë i pezmatuar për mungesën e fitores në Kamëz. […]

Gramozi bën gati largimet, më 9 janar në fushën e stërvitjes

Gramozi bën gati largimet, më 9 janar në fushën e stërvitjes

Kolonjarët i kanë bërë një mbyllje jo të mirë fazës së parë të kampionatit të Kategorisë së Dytë në Grupin e Jugut, ndërsa janë pozicionuar në renditje në një vend që nuk i ka kënaqur shumë drejtuesit dhe sportdashësit e këtij qyteti. Skuadra ka pasur shumë probleme, jo vetëm financiare, por dhe me gjykimet. E […]


Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2