Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2
Kategoria e pare — Sporti Shqiptar Online

Kategoria Kategoria e pare

Elbasani plotëson grupin vjen dhe qendërmbrojtësi Pisha

Elbasani plotëson grupin vjen dhe qendërmbrojtësi Pisha

Nga Gjergj Vyshka Elbasani i Ilirjan Files ka plotësuar grupin, teksa pas Kotorrit, dje në stërvitje ka dalë dhe veterani i mbrojtjes verdheblu, Arjan Pisha. Në fakt, edhe pse skuadra kishte më shumë se dy javë që kishte nisur periudhën e saj përgatitore, as Pisha e as Kotorri nuk janë dukur në ekip. Madje për […]

Luftëtari mbyll zyrtarisht merkaton, sot përballë Lushnjës

Luftëtari mbyll zyrtarisht merkaton, sot përballë Lushnjës

Nga Thoma Qirjazi Bifsha: Na vlen kjo ndeshje miqësore, sepse do të shohim dhe më mirë gjendjen e skuadrës, së cilës i kemi dhënë ngarkesën e duhur, teksa lojtarët kanë punuar me nga dy seanca stërvitore në ditë” Drejtuesit e klubit bluzi kanë qenë aktiv në tregun e lëvizjeve të dimrit, teksa kanë afruar Elhan […]

Qetësohet Elbasani, kthehen Kotorri dhe mbrojtësi Pisha

Qetësohet Elbasani, kthehen Kotorri dhe mbrojtësi Pisha

Nga Gjergj Vyshka Kryesuesit e Kategorisë së Parë, pretendent kryesor për t’u ngjitur në Kategorinë Superiore, Elbasanit tashmë janë qetësuar. Sepse në prag të ndeshjes me Tiranën, e cila do të luhet sot për bamirësi në stadiumin “Ruzhdi Bizhuta”, është kthyer portieri Elvis Kotorri, i cili në fakt i kishte futur në ankth drejtuesit verdheblu, […]

Luftëtari, bëhen pesë të ardhurit nga merkato e dimrit

Luftëtari, bëhen pesë të ardhurit nga merkato e dimrit

Nga Thoma Qirjazi Pas Karakaçit, Xhafajt, Llukës, Ninos, tashmë pjesë e bluzinjve të Petraq Bifshës, që nga dita e djeshme, është edhe shkodrani Elhan Galica. Premtimi i sulmuesit: Kam bërë 5 gola, kam dhe të tjerë për gjirokastritët Bluzinjtë, edhe pse ka qenë një ditë e ftohtë dhe me reshje shiu, kanë vazhduar normalisht stërvitjen […]

Kastrioti, të mërkurën miqësore me Besën

Kastrioti, të mërkurën miqësore me Besën

Nga Nderim Goci Kastrioti, pasi ka luajtur ndaj Kukësit, teksa është mundur 0-1, por dhe pasi ka luajtur me të rinjtë e Besës, që e ka mundur 6-0, apo dhe Mamurrasin, të cilën e ka mundur 4-0, tashmë bëhet gati për ndeshjen e katërt në këtë periudhë përgatitore dimërore. Sipas burimeve nga skuadra krutane, ndeshja […]

Laçi dështon në miqësoren e katërt

Laçi dështon në miqësoren e katërt

Nga Gjergj Vyshka Servet (Zvicër) – Laçi 1-0 Shënues: Sespedes 20’ Laçi e ka humbur miqësoren e saj të katërt në Malaga të Spanjës, teksa pas humbjes 0-4 me Bakunë, 0-2 me gjermanët e Frajburgut, ka ardhur një tjetër disfatë, minimalisht 0-1 nga zviceranët e Servet. Kjo skuadër, të paktën dhe sipas asaj që është […]

Te Kastrioti ikën dhe Petrovski tashmë pritet firma e Koliqit

Te Kastrioti ikën dhe Petrovski tashmë pritet firma e Koliqit

Tre portierët e huaj, të cilët kërkuan të ishin pjesë e Kastriotit në vazhdimin e kampionatit të Kategorisë Superiore, kjo pas largimit të Likës te Tirana dhe refuzimit të Flamurtarit për ta lënë të lirë Moçkën, nuk janë më pjesë e krutanëve. Pas serbëve ka ikur dhe maqedonasi Ilçe Petrovski, ndërkohë që është pranë firmës […]

Erkoçeviç, blerja e parë e Apolonisë në merkato

Erkoçeviç, blerja e parë e Apolonisë në merkato

Nga Erion Gurguri Apolonia ka bërë goditjen e parë në merkato, teksa ka marrë Erkoçeviçin. Shkodrani ka qenë pjesë e Burrelit, ndërsa në këtë kohë, kur Apolonia ka bërë dhe tre ndeshje miqësore, ka qenë nën vëzhgimin e trajnerit Elidon Demiraj. Janë dashur shumë seanca stërvitore, por dhe ndeshjet testuese, që shkodrani të bindte trajnerin […]

Braho optimist: Luftëtari do të mbijetojë në të Parën

Braho optimist: Luftëtari do të mbijetojë në të Parën

Nga Thoma Qirjazi Te Luftëtari nuk ka për asnjë çast pushim, ndërsa bluzinjtë kanë qenë në stërvitje dhe ditën e diel. Dhe kjo ka ndodhur, sepse i pari i bankinës së Luftëtarit, Petraq Bifsha, ka vënë re se skuadra ka ende nevojë për punë. Ndaj në stërvitjen e djeshme, e cila është drejtuar nga sekretari […]

Çernomoretsi, “poker” ndaj Kukësit

Çernomoretsi, “poker” ndaj Kukësit

Nga Gjergj Vyshka Nënkampionët e Shqipërisë nuk kanë mundur dot të përballojnë skuadrën ukrainase, atje ku janë pjesë dhe shqiptarët Vangjeli e Bakaj, ndërsa ish-kundërshtari i Skënderbeut sapo ka nisur përgatitoren Çernomorets Odesa – Kukësi 4-1 Çernomoretsi: Bezotosni, Berger, Fontanele, Santana, Zubieko, Bobko, K.Kovalzik, Gai De Matos, Iha Jeje, Antonov Trajner: R.Grigorshuk. U aktivizuan: Past […]

Gentian Shkoza, vetofrohet për t’u provuar te Luftëtari

Gentian Shkoza, vetofrohet për t’u provuar te Luftëtari

Gentian Shkoza, sulmuesi cërrikas që deri më tani ka luajtur në Zvicër me Dardaninë e Lozanës, është vetofruar për t’u provuar te Luftëtari. Në fakt është një njohje e vjetër për gjirokastritët, teksa ka luajtur për bluzinjtë për dy sezone 2009-2010 dhe 2010-2011. Më përpara në Shqipëri, përveç ekipit të tij të lindje në Cërrik, […]

Fjala e serbit Stojkoviç: Luftëtari po merr formë

Fjala e serbit Stojkoviç: Luftëtari po merr formë

Nga Thoma Qirjazi Luftëtari është duke vijuar normalisht seancat stërvitore, ndërsa kanë punuar me dy seanca në ditë, paradite dhe pasdite. Paradite gjirokastritët, nën drejtimin e trajnerit Petraq Bifsha, kanë bërë stërvitje në stadium, kurse pasdite në kompleksin stërvitor “Lefter Millo” në Derviçian. Në të dy seancat stërvitore kanë qenë të pranishëm të gjithë lojtarët, […]

Elbasani merr hua nga Teuta edhe Ermir Rezin

Elbasani merr hua nga Teuta edhe Ermir Rezin

Nga Gjergj Vyshka Anulohet miqësorja me Bylisin, e cila ka preferuar të luajë sot ndaj Pogradecit në stadiumin “Gjorgji Kyçyku” të liqenorëve, dhe të mërkurën një ndeshje luksi në “Ruzhdi Bizhuta” ndaj Tiranës Elbasani vazhdon të përforcohet në tregun e lëvizjeve të dimrit. Pas Erion Basriut, i cili tashmë ka zgjidhur kontratën me Bylisin, që […]

Kukësi, firmos dhe Salomon

Kukësi, firmos dhe Salomon

Nga Gjergj Vyshka Izuçuku, sulmues më shumë për Shensoin Kukësi i Naxhi Shensoit ka bërë afrimin e tetë në këtë treg të lëvizjeve të futbollistëve në dimër, ndërsa tashmë është zyrtarizuar Salomon Izuçuku. Përpara tij kanë ardhur portieri Haxho, Thorja, Uçe, Olabisi, Gata Adeshina, Ohauçi dhe Kordoba. Tashmë pritet që Izuçuku, i cili më parë […]

Abaz Karakaçi, firma e parë për Luftëtarin në merkato

Abaz Karakaçi, firma e parë për Luftëtarin në merkato

Nga Thoma Qirjazi “Jam i bindur që me punën time do t’i kënaq drejtuesit e skuadrës, por dhe tifozët, kurse skuadra jonë do të jetë e fortë si në ndeshjet në transfertë, ashtu dhe në fushën e vet. Kemi lojtar të mirë” Bluzinjtë e Luftëtarit, nën drejtimin e trajnerit Petraq Bifsha dhe përgatitësit të portierëve […]

Kukësi barazim në miqësoren Me kazakistanasit, tërhiqen libianët

Kukësi barazim në miqësoren Me kazakistanasit, tërhiqen libianët

Nga Gjergj Vyshka Kukësi  - FC Kazar Kyrylora 1-1 Kukësi: Halili, Muhamed, Shameti, Brahja, Olabis, Uçe, Progni, Musolli, Cikalleshi, Hysa, Gata Trajner: N.Shensoi U aktivizuan: Haxho, Hallaçi, Hoxha, Brahja, Thorja, Alikaj, Kazar Kyrylora: Plotnikov, Sagindikov, Sedelnikov, Smith, Kushekov, Makambetov, Bajer, Kavdanski, Zemljanukin, Panas, Vidakoviç Trajner: D.A.Ogai U aktivizuan: Alaidarov, Dautov, Jablon, Marushko,  Gurbani, Altajev, Rozibakiev, […]

Kryekomunari Ujka vë kufirin: S’ka fonde për Adën, tani me moshat

Kryekomunari Ujka vë kufirin: S’ka fonde për Adën, tani me moshat

Nga Gjergj Kola Kryetari i Komunës Velipojë, Pashko Ujka, i është përgjigjur presidentit të Adës, Alfred Pjetri, lidhur me akuzat e këtij të fundit se Komuna nuk po investon tek skuadra për mungesë të dëshirës dhe për shkak të ndarjeve politike. Kryekomunari, në një prononcim për Gazeta e Sportit, i ka hedhur poshtë të gjitha […]

Luftëtari nuk di të ndalet në merkato, vjen edhe Karakaçi

Luftëtari nuk di të ndalet në merkato, vjen edhe Karakaçi

Nga Thoma Qirjazi Edhe pse ka qenë një mot me shi dhe i ftohtë, skuadra gjirokastrite, nën drejtimin e trajnerin Petraq Bifsha, ka vijuar përsëri punën me dy seanca stërvitore, paradite dhe pasdite. Ajo që duhet theksuar në këto momente është fakti se gjirokastritët duken tepër aktiv në tregun e lëvizjeve të dimrit, ndërsa kërkojnë […]

Apolonia “pa frena”, mund dhe Albpetrolin në miqësore

Apolonia “pa frena”, mund dhe Albpetrolin në miqësore

Nga Erion Gurguri Apolonia – Albpetroli 3-0 Apolonia: Miço, A.Prifti, Dosti, Broshka, Naçi, Gega, Dauti, Al.Prifti, Rama, Sallaku, Sako Trajner: E.Demiraj U aktivizuan: Bualli, Mahilaj, Jakupi, Cako, Fili, Troka, Erkoçeviç Albpetroli: Kaloshi, Zharkalliu, Çemeri, Asllani, Avdiaj, Kule, Hatia, Hidershaj, Bratja, Siqeca, Ferko Trajner: A.Kurti U aktivizuan: Kaja, Kapaj, Mëngra, Bako, Shpataraku, Taullai, Mici, Papingu, Jovani […]

Gramozi kërkon lojtar, por deri s’ka lëvizje

Gramozi kërkon lojtar, por deri s’ka lëvizje

Nga Krisildi Lilo Gramozi e ka nisur stërvitjen e vitit 2014 me po të njëjtën lojtarë, të cilët kanë përfunduar fazën e parë të kampionatit të Kategorisë së Dytë. Përjashtim bën mbrojtësi i qendrës Marius Faslliu, i cili tashmë ka nisur stërvitjen me kolonjarët. Periudha përgatitore e dimrit, e cila ka nisur pas pushimeve të […]


Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2