Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2
Superliga — Sporti Shqiptar Online

Kategoria Superliga

Skënderbeu, sot prova  e radhës ndaj Savizca

Skënderbeu, sot prova e radhës ndaj Savizca

Nga Gentian Alinani Kampionët e Shqipërisë do të përballen me ekipin që militon në ligën e parë polake Ekipi i Skënderbeut dhe Mirel Josa do të kenë sot një tjetër provë të vështirë, edhe pse ajo është miqësore. Ekipi kampion i Shqipërisë po vazhdon intensivisht përgatitjet për rifillimin e Superligës dhe tani është ndalur disa […]

Ku janë dy milionët e Bashës?

Ku janë dy milionët e Bashës?

Nga Olsi Tujani Kryetari i Bashkisë së Tiranës: “Janë shpenzuar dy milionë dollarë për bardheblutë”, mungon transparenca e shpenzimeve Pak ditë më parë, tifozët e Tiranës dolën në protesta para Bashkisë së Tiranës për të protestuar për gjendjen e dobët që po kalon ekipi. Ultrasit bardheblu protestuan dhe kërkuan me ngulm një takim me presidentin […]

Deliç “zyrtarisht” bardheblu

Deliç “zyrtarisht” bardheblu

Mesfushori i prezantuar në javën e kaluar nda donatorët bardheblu është tashmë zyrtarisht një lojtar i Tiranës. Ivan Deliç ka nënshkruar një javë më parë kontratën me ekipin kryeqytetas, ndërkohë që ekipi bardheblu ka qenë në pritje të lartonit të tij për ta quajtur futbollistin zyrtarisht lojtarin e tyre. Deliç tashmë ka të gjithë dokumentacionin […]

Moçka: Tani të arrijmë Evropën

Moçka: Tani të arrijmë Evropën

Numri një i portës së Flamurtarit, Shpëtim Moçka i cili pas një periudhe të mbushur me oshilacione ,tashmë i ka dhënë fund aventurave dhe është një futbollist i ekipit të Flamurtarit. Gjithsesi gardiani vlonjat duket shumë i kënaqur nga faza përgatitore që ekipi po zhvillojnë në tokën turke dhe sipas tij  kushtet janë ideale për […]

Ibrahimi: Kemi fituar forcë për fitimin e Superligës

Ibrahimi: Kemi fituar forcë për fitimin e Superligës

Nga Edmond Sufaj Sipas mbrojtësit së Partizanit, afrimi i Memellit është zgjedhja e duhur në sulm dhe se shtatë pikët që e ndajnë nga Skënderbeu nuk janë shumë për tu rikuperuar Partizani është në përfundim të fazës përgatitore që po zhvillon në Turqi. Gjatë kësaj kohe, të kuqtë kanë zhvilluar pesë ndeshje miqësore, ku ka […]

Magani: Jemi përmirësuar,  kemi nevojë për sulmues

Magani: Jemi përmirësuar, kemi nevojë për sulmues

Trajneri i bardhebluve ka mbetur i kënaqur nga loja e ekipit të tij në fitoren ndaj Elbasanit: Jemi përmirësuar në cilësi, na mungon finalizimi Gugash Magani ka mbetur i kënaqur nga paraqitja e ekipit të tij në ndeshjen miqësore ndaj Elbasanit. Sipas trajnerit të bardhebluve, kjo periudhë përgatitore ka shërbyer për ekipin dhe ka sjellë […]

Morina: Erdha në  shpinë time, do  të qëndrojmë

Morina: Erdha në shpinë time, do të qëndrojmë

Nga Olsi Tujani Sulmuesi Mario Morina flet për herë të parë pas rikthimit në ekipin bardheblu: Kam qenë tifoz i Tiranës dhe e di si ndihen tifozët, do të bëjmë më shumë se maksimumi Mario Morina flet për herë të parë si bardheblu dhe vjen me një deklaratë pas golit të tij të parë në […]

Fation Sefa drejt Austrisë

Fation Sefa drejt Austrisë

Një prej sulmuesve më të mirë në qarkullim në  Shqipëri pra bëhet fjalë për Sulmuesin lushnjar Fation Sefa i cili tashmë duket fare pranë akordit me një ekip të kategorisë superiore  në ligën austriake. Gjithsesi bomberi lushnjar i Besës aktualisht  po vijon  përgatitjet me skuadrën kavajase të Besës dhe siç e theksuam edhe pak më […]

Partizani në sulm, Gilman Lika 90% i kuq

Partizani në sulm, Gilman Lika 90% i kuq

Drejtuesit e kuq po kërkojnë me ngul arritjen e marrëveshjes me mesfushorin shkodran, bisedimet me të cilin kanë shkuar në rrugën e duhur Pas afrimit të Memellit, të kuqtë kërkojnë të realizojnë edhe goditjen e radhës, pikërisht afrimin e mesfushorit Gilman Lika. Sipas burimeve të sigurta në klubin e kuq, mesfushori është një hap larg […]

Ernest Gjoka: Krenar për këtë ekip që kam

Ernest Gjoka: Krenar për këtë ekip që kam

Nga Gentian Alinani Tekniku i Flamurtarit në konferencë online: “Frymëzohem nga Saki dhe Murinjo” Ndodh për herë të parë me një trajner shqiptar. Ernest Gjoka ka bërë një konferencë online. Duke iu përgjigjur të gjithë fansave, por edhe gazetarëve në profilin e tij në facebook ai ka shprehur dëshirën për të vazhduar për shumë kohë […]

Kahata debuton pa stërvitje

Kahata debuton pa stërvitje

Francis Kahata ka nisur aventurën e tij me bardheblutë, në ndeshjen miqësore ndaj Elbasanit. Keniani është aktivizuar në 45-minutat e dyta dhe ka bërë një paraqitje të kënaqshme. Edhe vetë trajneri Magani ka mbetur i kënaqur nga ajo që ka dhënë Kahata në fushën e lojës në paraqitjen e tij të parë. “Kahata sot është […]

Abazi: Vuaj mungesën e fushës, Skëndebeu pa rival

Sipas lojtarit të Skënderbeut, nëse do të vijohet me këtë ritëm, ekipi i tij nuk do të ketë rival në superligë Lojtari i Skënderbeut, Leonit Abazi, në një prononcim për “Gazeta e Sportit”, ka shpjeguar situatën që po kalon pas dëmtimit. Lojtari i ri është dëmtuar në gjurin e djathtë dhe qëndron jashtë fushave për […]

Sot një seancë stërvitore

Trajneri Magani ka vendosur që sot të ketë vetëm një seancë stërvitore për bardheblutë. Duke qenë një ditë pas ndeshjes ndaj Elbasanit, trajneri bardheblu ka preferuar që ekipi sot të kryejë vetëm një seancë përgatitore në mesditë rreth orës 14:30. Ndërkohë që ekipi mbetet në grumbullim deri ditën e shtunë, trajneri Magani vijon me përgatitjet […]

Goli i parë, për Ilionin

Goli i Mario Morinës në ndeshjen ndaj Elbasanit është edhe goli i parë i Morinës pas rikthimit të tij tek Tirana ndaj një ekipi “të huaj”, pasi ka shënuar edhe dy gola ndaj Tiranës U-19. Këtë gol Morina ia dedikon Ilion Likës, portierit që ka pasur një problem të vogël. “Meqënëse Lika nuk luajti në […]

Rastoka s’e kalon provën

Marinko Rastoka është mesfushori i ri që është provuar sot në ndeshjen miqësore ndaj Elbasanit. Mesfushori 21-vjeçar ka qenë edhe një ditë më parë në stërvitje me Tiranën dhe në ndeshje ai nuk e ka kaluar “testin” për trajnerin Magani. Futbollisti nuk do të jetë më pjesë e skuadrës së Maganit as sot në stërvitje […]

Bici: Kampionati nuk  ka mbaruar ende

Bici: Kampionati nuk ka mbaruar ende

Edhe mbrojtësi i Skënderbeut, Ditmar Bici, është i të njëjtit mendim me kapitenin Shkëmbi. Ai ka thënë se skuadra e tij duhet të vazhdojë t’i fitojë të gjitha ndeshjet për të siguruar matematikisht kampionatin. Ai e ka vlerësuar shumë fazën përgatitore që po zhvillon skuadra e Skënderbeut. “Po stërvitemi shumë mirë. Kushtet janë të shkëlqyera […]

Memelli: Midis Tiranës dhe Partizanit zgjodha vizionin

Memelli: Midis Tiranës dhe Partizanit zgjodha vizionin

Nga Edmond Sufaj Sulmuesi vlerëson seriozitetin e të kuqve nga vetë investimet që po kryen, duke e konsideruar këtë si shtysën bazë për zgjedhjen e kryer Goditja e kuqe e merkatos së janarit, Migen Memelli ka nisur dje stërvitjen me kryeqytetasit në Antalia. Lojtari është shprehur për herë të parë edhe për zgjedhjen e tij, […]

Koreshi fillon aventurën,  përforcimi i radhës  për bardheblutë

Koreshi fillon aventurën, përforcimi i radhës për bardheblutë

Nga Olsi Tujani Ish-mesfushori i Lushnjës është bashkuar ditën e djeshme me ekipin kryeqytetas ku ka zhvilluar dy seanca stërvitore dhe në mbrëmje ka filluar grumbullimin Erlind Koreshi është afrimi më i ri i ekipit bardheblu dhe ditën e djeshme ka zbritur në fushën stërvitore me bardheblutë. Ish-mesfushori i Lushnjës është vënë që ditën e […]

Kapiteni Shkëmbi:  S’na tremb askush,  Partizani rivali ynë

Kapiteni Shkëmbi: S’na tremb askush, Partizani rivali ynë

Nga Gentian Alinani Flet mesfushori i Skënderbeut: “Partizani rival për titull, mirëpresim Likën dhe Salihin” Bledi Shkëmbi nuk trembet aspak nga merkatoja që po bëjnë skuadrat e Superligës sepse sipas tij Skënderbeu është ekip shumë i fortë. Kapiteni i korçarëve i mirëpret afrimet në skuadër dhe i ka shkelur syrin Salihit dhe Gilman Likës. “Ata […]

Shtyhet takimi i Bashës

Shtyhet takimi i Bashës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Lulzim Basha ka shtyrë takimin e tij me tifozët bardheblu. Basha kishte caktuar pasditen e djeshme si ditën ku do të zhvillohej ky takim, por rreth një orë para orarit të takimit tifozët janë njoftuar për shtyrjen e këtij takimi. Takimi ishte programuar për tu zhvilluar në ambientet e klubit, […]


Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2