Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2
Futboll Bota — Sporti Shqiptar Online

Kategoria Futboll Bota

Song mohon largimin

Song mohon largimin

Aleks Song nuk ka pasur minutazhin e e duhur këtë sezon tek Barcelona dhe shumë media kanë aluduar për një largim të tij. Interesimet për mesfushorin kamerunas kanë qenë të shumta si Nga Mançester Junajtid ashtu edhe nga Interi. Gjithsesi, Song ka deklaruar se nuk ka ndërmend të largohet nga “Camp Nou”, të paktën këtë […]

Pepe: Ançeloti shumë ndryshe nga Murinjo

Pepe: Ançeloti shumë ndryshe nga Murinjo

Qendërmbrojtësi i Realit të Madridit, Pepe mendon se trajneri aktual i skuadrës, Karlo Ançeloti është shumë ndryshe nga ish-trajneri Murinjo. Ky i fundit u largua sezonin e kaluar, por arriti t’i shpallte madrilenët kampionë të Spanjës. “Kam pasur fatin të punoj me të dy dhe mund të pranoj se ata janë shumë të ndryshëm. Murinjo […]

Modriç, vendimtar për Realin këtë sezon

Modriç, vendimtar për Realin këtë sezon

Luka Modriç ka qenë një nga lojtarët më efektivë të Realit të Madridit këtë sezon, të paktën sipas statistikave. Mesfushori kroat ka rezultuar vendimtar në zonën e fushës që mbulon duke ui përfshirë në pjesën më të madhe të aksioneve sulmuese të madrilenëve dhe duke bërë një punë shumë të mirë në organizimin e mbrojtjes. […]

Fabregas: Ndihem i rëndësishëm tek Barcelona

Fabregas: Ndihem i rëndësishëm tek Barcelona

Cesk Fabregas ka deklaruar se ai ndihem shumë i rëndësishëm tek katalanasit. Mesfushori u transferua dy sezone më parë nga Arsenali dhe nuk e pati të lehtë përshtatjen në “Kamp Nou”, por tashmë duket se e ka kapur ritmin e lartë të Barçës. Fabregas ka qenë titullar në ndeshjet e fundit të katalanasve për shkak […]

Rosell jep dorëheqjen, Barcelona në kaos

Rosell jep dorëheqjen, Barcelona në kaos

Nga Bujar Muçaku Sando Rosell ka dhënë zyrtarisht dje dorëheqjen si president i Barcelonës dhe drejtimin e skuadrës deri në vitin 2016 do e marrë zëvendësi i tij, Bartomeu Tashmë është zyrtare. Sandro Rosell ka dhënë dorëheqjen nga posti i presidentit të Barcelonës duke ia dorëzuar postin e tij zëvendës presidentit Josep Bartomeu. Të gjitha […]

Barça fiton me përmbysje,  Tejo shënon 3 gola

Barça fiton me përmbysje, Tejo shënon 3 gola

Barcelona ka hedhur një hap shumë të sigurt drejt gjysmëfinales së Kupës së Mbretit. Katalanasit u gjendën në disavantazh që në minutat e para të ndeshjes, por arritën të përmbysin gjithçka në pjesën e dytë të takimit. Levante përdori pak a shumë të njëjtën strategji si në ndeshjen e kampionatit, por këtë radhë ata nuk […]

Del Boske, trajneri më i mirë i kombëtareve

Del Boske, trajneri më i mirë i kombëtareve

Vincente del Boske , trajneri i Spanjës, është zgjedhur si tekniku më i mirë i ekipeve përfaqësuese për vitin 2013 nga Federata Ndërkombëtare e Historisë dhe Statistikave të Futbollit, në një votim ku morën pjesë ekspertë të futbollit nga 70 vende të ndryshme të botës. Ajo që bie më shumë në sy është fakti se […]

Ramos: Këtë sezon fitojmë gjithçka

Ramos: Këtë sezon fitojmë gjithçka

Serxhio Ramos ësnhtë mjaft i kënaqur me formën aktuale të Realit të Madridit deri në këtë fazë të sezonit dhe shprehet i bindur se ata mund të fitojnë gjithçka këtë sezon. Madrilenët janë rifutur në garë për fitimin e kampionatit pas hapit fals të Barcelonës në ndeshjen ndaj Levantes, ndaj Ramops mendon se ndeshja direkte […]

Rosell paditet në gjykatë për mashtrim

Rosell paditet në gjykatë për mashtrim

Nga Bujar Muçaku Presidenti i katalanasve është zyrtarisht nën hetim nga gjykata spanjolle për mashtrim në lidhje me transferimin e sulmuesit Nejmar gjatë verës Çështja e manipulimit të blerjes së sulmuesit Nejmar nga Santosi tek Barcelona është bërë më serioze nga sa ishte menduar fillimisht. Në qendër të kritikave është presidenti i katalanasve, Sando Rosell. […]

Kasijas ndërron mendje: Qëndroj tek Realit

Kasijas ndërron mendje: Qëndroj tek Realit

Iker Kasijas duket se po e fiton dalë nga dalë pozitën e titullarit tek Reali këtë sezon. 34-vjeçari kaloi një periudhë shumë të vështirë sezonin e kaluar kur skuadra drejtohej nga Murinjo, por tani duket se gjërat po shkojnë për mirë. Kasijas ka luajtur titullarë në ndeshjet e fundit ka 520 minuta që nuk ka […]

Ronaldo: Dua të bëhem  President i Federatës

Ronaldo: Dua të bëhem President i Federatës

Dikur ishte idhulli i të gjithë lojtarëve, ndërsa tani dëshiron të japë kontributin e tij në Federatën braziliane të futbollit. Bëhet fjalë për fenomenin Ronaldo i cili ka shprehur hapur kandidaturën për t’u bërë president i federatës. Tani, Ronaldo po merret me organizimin e botërorit “Brazil 2014”. Ndoshta për këtë arsye i ka lindur dëshira […]

Hulio Sezar drejt Kaljarit

Hulio Sezar drejt Kaljarit

Pas fitores së Tripletës me Interin, Hulio Sezar nuk ishte më i njëjti. Portieri brazilian, pasi kaloi edhe dy sezone të tjera me fanellën e Interit vendosi të largohej nga skuadra zikaltër për të shkuar tek QPR, por aty u fundos së bashku me ekipin që tani luan në kategorinë e dytë angleze. Tani Hulio […]

PSG-ja ofron Pastoren,  Roma sakrifikon Pjaniç

PSG-ja ofron Pastoren, Roma sakrifikon Pjaniç

Nga Gentian Alinani Gati shkëmbimi mes dy ekipeve, drejtuesit po e mendojnë seriozisht Havier Pastore tek Roma dhe Miralem Pjaniç tek PSG-ja. Nuk është fantazi e merkatos. Lajmin e bëjnë të ditur mediet italiane të cilat shkruajnë se dy klubet po punojnë intensivisht për të arritur marrëveshjen në këto ditë të fundit të merkatos. Ka […]

Rosell: Mediat po spekulojnë

Rosell: Mediat po spekulojnë

Presidenti i Barcelonës, Sando Rosell ka deklaruar edhe një herë se është abuzuar shumë me çështjen e transferimit të Brazilianit Nejmar nga Santosi verën e kaluar. “El Mundo Deportivo”, pak ditë më parë publiko disa detaje, sipas të cilave 21-vjeçari u kishte kushtuar katalanasve rreth 95 milionë euro. “Nuk ka asgjë të vërtetë në këtë […]

Ramos: Kam marrëdhënie të mira me Ançelotin

Ramos: Kam marrëdhënie të mira me Ançelotin

Qendërmbrojtësi i Realit të Madridit, Serxho Ramos deklaron se marrëdhëniet e tij me trajnerin Karlo Ançeloti janë të shkëlqyera. Para pak javësh u përfol për një largim të mundshëm të Ramos nga Reali, por vetë lojtari shprehet i lumtur tek madrilenët. “Që nga momenti që ai mori drejtimin e skuadrës marrëdhëniet mes nesh kanë qenë […]

“Mesi meriton të jetë më i paguari në botë”

“Mesi meriton të jetë më i paguari në botë”

Zëvendëspresidenti i Barcelonës për çështjet ekonomike, Havier Faus ka deklaruar se Lionel Mesi e meriton të jetë lojtari më i paguar në botë. Argjentinasi është padyshim lojtari më i mirë në botë dhe ka pasur shumë diskutime në lidhje me debatin se kush duhet të fitojë më shumë. “Mesi është futbollisti më i mirë në […]

Ronaldo: Dua të përmirësohem,   krenar për ato që kam fituar

Ronaldo: Dua të përmirësohem, krenar për ato që kam fituar

Nga Bujar Muçaku Portugezi rrëfehet në një intervistë të gjatë ku thekson se është penduar për deklaratën e disa viteve më parë ku theksonte se fansat e kishin zili se ishte i pasur dhe i bukur Me kalimin e viteve duket se ka ndryshuar edhe Kristiano Ronaldo. Portugezi deklaronte pak vite më parë se të […]

Injesta rikthehet në stërvitje

Injesta rikthehet në stërvitje

Andres Injesta ka filluar dje stërvitjet e diferencuara dhe shumë shpejt mund të jetë në dispozicion të trajnerit Martino. 27-vjeçari pësoi një dëmtim në kavilje para disa javësh dhe për këtë arsye mungoi në ndeshjen në kampionat ndaj Levantes. Trajneri Martino po e monitoron me kujdes situatën e tij, pasi dëshiron që lojtari të jetë […]

Ronaldo ëndërron botërorin me Portugalinë

Ronaldo ëndërron botërorin me Portugalinë

Kristiano Ronaldo pranon edhe një herë se ëndrra e tij më e madhe është që të fitojë botërorin me Portugalinë. 28-vjeçari ishte një nga lojtarët kryesorë që u mundësoi portugezëve pjesëmarrjen në Brazil 2014 dhe ai shihet nga fansat si njeriu i duhur për t’i udhëhequr ata drejt trofeu. Këtë vit gara në Brazil duket […]

Nejmar i kushtoi 95 milionë euro Barcelonës

Nejmar i kushtoi 95 milionë euro Barcelonës

Edhe pse kanë kaluar thuajse gjashtë muaj nga blerja e Nejmar, mediat botërore vazhdojnë të nxjerrin në dretitë detaje të reja në lidhje me transferimin e tij tek Barcelona. Katalanasit deklaruan publikisht se operacioni i transferimit të tij nga Santosi në “Camp Nou” kushtoi 57 milionë euro, por e përditshmja “El Mundo Deportivo” boton disa […]


Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2