Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2
Bundesliga — Sporti Shqiptar Online

Kategoria Bundesliga

Klop: Faza e dytë vendimtare

Klop: Faza e dytë vendimtare

Jurgen Klop është i mendimit se faza e dytë do të jetë vendimtare në lidhje me sezonin e vedhezinjve. 45-vjeçari e pranon se shanset e skuadrës së tij për të luftuar për titullin janë thuajse zero, ndaj objektivi më i mundshëm mbetet Kupa e Gjermanisë dhe sigurimi i vendit të dytë në renditjen e Bundesligës. […]

Rumenige: Nuk kemi denoncuar asnjë skuadër spanjolle

Rumenige: Nuk kemi denoncuar asnjë skuadër spanjolle

Presidenti i Bajernit të Mynihut, Rumenige ka mohuar gjithë akuzat e ditëve të fundit se Bajerni ka akuzuar skuadrat spanjolle për mos respektimin e rregullave financiare të vendosura nga UEFA dhe FIFA. Zyrtari i lartë i bavarezëve njofton se ata nuk kanë asnjë arsye për të bërë diçka të tillë. “Janë të gjitha gënjeshtra. Nuk […]

Favre: Të tregojmë sa vlejmë

Favre: Të tregojmë sa vlejmë

Trajneri i Gladbahut, Lusien Favre, mendon se skuadra e tij nuk duhet t’i frikësohet Bajernit të Mynihut, pavarësisht diferencave të padiskutueshme që ekzistojnë mes dy skuadrave. 52-vjeçari ka bërë një punë mjaft të mirë duke e renditur skuadrën në vendin e tratë të Bundesligës dhe synimi parësor i skuadrës së tij është që të sigurojë […]

Guardiola: Kujdes kundërsulmet, Riberi s’luan

Guardiola: Kujdes kundërsulmet, Riberi s’luan

Pep Guardiola u ka bërë thirrje lojtarëve të tij që të tregohen shumë të vëmendshëm në ndeshjen përballë Gladbahut. Spanjolli i ka vlerësuar maksimalisht kundërshtarët duke i konsideruar ata si shumë të rrezikshëm në kundërsulme. Po ashtu 43-vjeçari ka konfirmuar edhe mungesën e Frenk Riberisë për këtë ndeshje. “Do të jetë një ndeshje e komplikuar, […]

Rikthehet Bundesliga, Bajerni në transfertën e ferrit

Rikthehet Bundesliga, Bajerni në transfertën e ferrit

Nga Bujar Muçaku Bavarezët do të kenë një ndeshje shumë të vështirë përballë Bosusias së Myshengladbahut, skuadra e cila u hapi shumë punë në ndeshjen e parë të kampionatit  Faza e dytë e Bundesligës do të nisë sonte me ndeshjen mes Bajernit të Mynihut dhe Borusias së Myshengladbahut. Do të jenë pikërisht këto skuadra që […]

Myler: Kampionati është i hapur

Myler: Kampionati është i hapur

Tomas Myler është i bindur se Bajerni i Mynihut nuk do e ketë të lehtë në ndeshjen e parë të fazës së dytë të Bundesligës përballë Myshengladbahut. Skuadra e drejtuar nga Lusien Favre është paraqitur mirë në këto javë dhe jo më kot renditet në vendin e tretë të Bundesligës. “Ecuria e Bajernit në kampionat […]

Alkantara: Guardiola kërkon gjithmonë perfeksionin

Alkantara: Guardiola kërkon gjithmonë perfeksionin

Tiago Alkantara ka zbuluar disa sekrete të trajneri Pep Guardiola. Spanjolli mori drejtimin e bavarezëve në fund të sezonit dhe që atëherë skuadra ka pësuar shumë ndryshime. Mesfushori spanjoll tregon disa sekrete të punës së Guardiolës dhe shprehet i bindur se ai do e mbajë Bajernin në nivelet më të larta.  “Ai dëshiron të kontrollojë […]

Klop: Duhet të sistemoj mbrojtjen

Klop: Duhet të sistemoj mbrojtjen

Jurgen Klop ka deklaruar se sfida e tij për këtë sezon është që të sistemojë edhe një herë repartin e mbrojtjes. Verdhezinjtë pësuan shumë gola gjatë fazës së parë të kampionatit, ndaj 45-vjeçari synon ta eliminojë sa më shpejt këtë defekt. Dortmund ka pasur edhe shumë dëmtime në prapavijë, por kjo nuk mund të shërbejë […]

Roben: Nuk largohem, firmos në fund të sezonit

Roben: Nuk largohem, firmos në fund të sezonit

Nga Bujar Muçaku Holandezi tregon se bisedimet për kontratën e re po ecin mirë dhe se dëshiron ta mbyllë karrierën me Bajernin e Mynihut Arjen Roben vazhdon të jetë i dëmtuar, por kjo nuk e pengon atë të japë intervista rreth të ardhmes së tij dhe formës së Bajernit këtë sezon. Holandezi nuk luan prej […]

Pizarro: Largohem nëse nuk luaj

Pizarro: Largohem nëse nuk luaj

Sulmuesi i Bajernit të Mynihut, Klaudio Pizarro ka paralajmëruar drejtuesit e Bajernit të Mynihut se ai mund të largohet nga skuadra nëse nuk do ketë minutazhin e duhur për pjesën e mbetur të sezonit. sulmuesi ka vuajtur konkurrencën e lartë në repartin e sulmit dhe Pep Guardiola nuk ka pasur shumë mundësi për ta aktivizuar […]

Dante mohon largimin nga Bajerni

Dante mohon largimin nga Bajerni

Ditët e fundit kanë qarkulluar disa lajme, sipas të cilave braziliani Dante është në ndjekja nga Mançester Juanjtid. Këta të fundit janë të gatshëm të bëjnë një ofertë për qendërmbrojtësin, por vetë lojtari nuk mendon se ka arsye për t’u larguar nga “Alianz Arena”. Ai ka qenë një nga lojtarët më të rëndësishëm të sezonit […]

Riberi: Hënes vendimtar në karrierën time

Riberi: Hënes vendimtar në karrierën time

Frenk Riberi ka vlerësuar presidentin e Bajernit të Mynihut, Uli Hënes si një nga njerëzit më të rëndësishëm të karrierës së tij si futbollist. Hënes ishte personi që insistoi që francezi të bashkohej me Bajernin e Mynihut në vitin 2007.  “Uli Hënes  është një njeri shumë i rëndësishëm në jetën time, një njeri i madh […]

Rumenige: Për Riberinë refuzuam shumë para

Rumenige: Për Riberinë refuzuam shumë para

Nga Bujar Muçaku Zyrtari i lartë i bavarezëve zbulon se ata refuzuan shumë para për Frenk Riberi në vitin 2008 nga Çelsi Detaje të reja dalin në skenë mbi mesfushorin Frenk Riberi. Aktualisht francezi është një nga lojtarët më të mirë në radhët e bavarezëve dhe këta të fundit kanë refuzuar një ofertë të majme […]

Dortmundi nuk do rrezikojë me Gyndoganin

Dortmundi nuk do rrezikojë me Gyndoganin

Trajneri Jurgen Klop është i vendosur të mos bëj hapa të gabuara në drejtim të mesfushorit Ilkay Gyndogan. Ky i fundit ka qenë i dëmtuar për pjesën më të madhe të fazës së parë dhe mungesa e tij ka qenë një nga arsyet që verdhezinjtë renditen në vendin e katër të Bundesligës. 23-vjeçari tashmë është […]

“Bajerni është më shumë se një klub”

“Bajerni është më shumë se një klub”

Uli Hënes mendon se se Bajerni brenda pak vitesh do i afrohet nivelit të Barcelonës, pasi këta të fundit konsiderohen më shumë se një skuadër futbolli. “Mendoj se shumë shpejt ne do të jemi në të njëjtin pozicion me katalanasit. Edhe pak vite paguajmë 100% të shumës për ‘Allianz Arenën’. Atëherë do të kemi një […]

Hënes: Nuk do blejmë qendërmbrojtës

Hënes: Nuk do blejmë qendërmbrojtës

Uli Hënes ka pranuar se Bajerni i Mynihut nuk do të transferojë asnjë qendërmbrojtës gjatë merkato së janarit. U përfol shumë se bavarezët mund të tentonin të afronin në radhët e tyre brazilianin David Luiz, por zyrtari i lartë i Bajernit ka mohuar diçka të tillë. “Nuk do të ketë asnjë blerje tjetër gjatë këtij […]

“Ronaldo s’fitoi asgjë,  Topi i Artë nuk vlen”

“Ronaldo s’fitoi asgjë, Topi i Artë nuk vlen”

Nga Bujar Muçaku Mesfushori i Bajernit të Mynihut, Frenk Riberi ka akuzuar organizatorët e Topit të Artë se e manipuluan garën duke ia dhënë çmimin Kristiano Ronaldos Tashmë po bëhen rreth dy javë nga ndarja e çmimit të futbollistit më të mirë në botë për vitin 2013, por diskutimet në lidhje me të vazhdojnë ende. […]

Klop 20 milionë euro për Benteke

Klop 20 milionë euro për Benteke

Jurgen Klop e di mjaft mirë se sulmi është një nga repartet më të dobëta të skuadrës së tij në momentin që Robert Levandovski do largohet drejt Bajernit të Mynihut. Polaku nënshkroi një kontratë paraprake me bavarezët, por do bashkohet me ta në fund të sezonit aktual. Duke parë këtë situatë Jurgen Klop është në […]

Dortmundi në sulm për Moratën

Dortmundi në sulm për Moratën

Borusia Dortmundi është hedhur në sulm në merkato dhe në fokus është Alvaro Morata i Realit të Madridit.  Pas shitjes së Gëces dhe largimit me parametra zero të sulmuesit Robert Levandovski, klubi verdhezi ka zyrtarizuar transferimin e parë për sezonin e ardhshëm. Ai është sulmuesi koreano-jugor, Dong-Uon Ji. 22-vjeçari korean është huazuar nga Sanderlendi tek […]

Guardiola: Duhet të mësohemi me ndryshimin e skemave

Guardiola: Duhet të mësohemi me ndryshimin e skemave

Nga Bujar Muçaku Trajneri i Bajernit të Mynihut u ka bërë thirrje lojtarëve të tij që të jenë më fleksibël në fushën e lojës duke u përshtatur në pozicione të ndryshme të fushës Humbja e së shtunës në miqësoren ndaj Salzburgut nuk u përjetua mirë në kampin e skuadrës së Bajernit të Mynihut. Rekordmenët gjermanë […]


Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2