Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/archive.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2
Redaktori — Sporti Shqiptar Online

Articles By: Redaktori

Song mohon largimin

Song mohon largimin

Aleks Song nuk ka pasur minutazhin e e duhur këtë sezon tek Barcelona dhe shumë media kanë aluduar për një largim të tij. Interesimet për mesfushorin kamerunas kanë qenë të shumta si Nga Mançester Junajtid ashtu edhe nga Interi. Gjithsesi, Song ka deklaruar se nuk ka ndërmend të largohet nga “Camp Nou”, të paktën këtë […]

Pepe: Ançeloti shumë ndryshe nga Murinjo

Pepe: Ançeloti shumë ndryshe nga Murinjo

Qendërmbrojtësi i Realit të Madridit, Pepe mendon se trajneri aktual i skuadrës, Karlo Ançeloti është shumë ndryshe nga ish-trajneri Murinjo. Ky i fundit u largua sezonin e kaluar, por arriti t’i shpallte madrilenët kampionë të Spanjës. “Kam pasur fatin të punoj me të dy dhe mund të pranoj se ata janë shumë të ndryshëm. Murinjo […]

Modriç, vendimtar për Realin këtë sezon

Modriç, vendimtar për Realin këtë sezon

Luka Modriç ka qenë një nga lojtarët më efektivë të Realit të Madridit këtë sezon, të paktën sipas statistikave. Mesfushori kroat ka rezultuar vendimtar në zonën e fushës që mbulon duke ui përfshirë në pjesën më të madhe të aksioneve sulmuese të madrilenëve dhe duke bërë një punë shumë të mirë në organizimin e mbrojtjes. […]

Fabregas: Ndihem i rëndësishëm tek Barcelona

Fabregas: Ndihem i rëndësishëm tek Barcelona

Cesk Fabregas ka deklaruar se ai ndihem shumë i rëndësishëm tek katalanasit. Mesfushori u transferua dy sezone më parë nga Arsenali dhe nuk e pati të lehtë përshtatjen në “Kamp Nou”, por tashmë duket se e ka kapur ritmin e lartë të Barçës. Fabregas ka qenë titullar në ndeshjet e fundit të katalanasve për shkak […]

Klop: Faza e dytë vendimtare

Klop: Faza e dytë vendimtare

Jurgen Klop është i mendimit se faza e dytë do të jetë vendimtare në lidhje me sezonin e vedhezinjve. 45-vjeçari e pranon se shanset e skuadrës së tij për të luftuar për titullin janë thuajse zero, ndaj objektivi më i mundshëm mbetet Kupa e Gjermanisë dhe sigurimi i vendit të dytë në renditjen e Bundesligës. […]

Rumenige: Nuk kemi denoncuar asnjë skuadër spanjolle

Rumenige: Nuk kemi denoncuar asnjë skuadër spanjolle

Presidenti i Bajernit të Mynihut, Rumenige ka mohuar gjithë akuzat e ditëve të fundit se Bajerni ka akuzuar skuadrat spanjolle për mos respektimin e rregullave financiare të vendosura nga UEFA dhe FIFA. Zyrtari i lartë i bavarezëve njofton se ata nuk kanë asnjë arsye për të bërë diçka të tillë. “Janë të gjitha gënjeshtra. Nuk […]

Favre: Të tregojmë sa vlejmë

Favre: Të tregojmë sa vlejmë

Trajneri i Gladbahut, Lusien Favre, mendon se skuadra e tij nuk duhet t’i frikësohet Bajernit të Mynihut, pavarësisht diferencave të padiskutueshme që ekzistojnë mes dy skuadrave. 52-vjeçari ka bërë një punë mjaft të mirë duke e renditur skuadrën në vendin e tratë të Bundesligës dhe synimi parësor i skuadrës së tij është që të sigurojë […]

Guardiola: Kujdes kundërsulmet, Riberi s’luan

Guardiola: Kujdes kundërsulmet, Riberi s’luan

Pep Guardiola u ka bërë thirrje lojtarëve të tij që të tregohen shumë të vëmendshëm në ndeshjen përballë Gladbahut. Spanjolli i ka vlerësuar maksimalisht kundërshtarët duke i konsideruar ata si shumë të rrezikshëm në kundërsulme. Po ashtu 43-vjeçari ka konfirmuar edhe mungesën e Frenk Riberisë për këtë ndeshje. “Do të jetë një ndeshje e komplikuar, […]

Rikthehet Bundesliga, Bajerni në transfertën e ferrit

Rikthehet Bundesliga, Bajerni në transfertën e ferrit

Nga Bujar Muçaku Bavarezët do të kenë një ndeshje shumë të vështirë përballë Bosusias së Myshengladbahut, skuadra e cila u hapi shumë punë në ndeshjen e parë të kampionatit  Faza e dytë e Bundesligës do të nisë sonte me ndeshjen mes Bajernit të Mynihut dhe Borusias së Myshengladbahut. Do të jenë pikërisht këto skuadra që […]

Napoli, mendohet shkëmbimi Pandev – Kapue

Napoli, mendohet shkëmbimi Pandev – Kapue

Rafal Benitez nuk ka ndërmend që të heqë dorë nga mesfushori i Totenhemit, Etien Kapue. Ideja e fundit që kanë drejtuesit e skuadrës së Napolit është që të propozojnë një shkëmbim me Goran Pandev. Prej javësh skuadrat nuk arrijnë që të gjejnë një marrëveshje për sa i përket Kapue dhe tashmë italianët përpiqen që të […]

Roxhers: Dëmtimet na pengojnë  për të arritur zonën Champions

Roxhers: Dëmtimet na pengojnë për të arritur zonën Champions

Dëmtimi i Glen Xhonson dhe i Lukas Leivas për një kohë të gjatë janë shqetësuese për trajnerin e Liverpulit. Sipas tij do të jenë dy mungesa mjaft të rëndësishme që do të ndikojnë mjaft në ecurinë e Liverpulit për të përfunduar kampionatin në katër vendet e para të kampionatit. “Glen ka luajtur shumë dhe është […]

Hauard: Mojes nën presion, i duhet kohë

Hauard: Mojes nën presion, i duhet kohë

Ish-portieri i Mançester Junajtid dhe aktualisht portieri i Evertonit ka folur për sezonin që po kalon Mançesteri. Sipas tij “Djajtë e Kuq” janë duke kaluar një sezon jo të mirë, edhe për shkak të ndryshimit të trajnerit. “Largimi i Aleks Fergusonit është një mungesë e madhe për ekipin dhe trajneri Mojes kërkon kohë për të […]

Venger: Transferimi i Matës është i padrejtë

Venger: Transferimi i Matës është i padrejtë

Trajneri i Arsenalit Arsen Venger ka folur për transferimin e Huan Matës nga Çelsi tek rivalët e Junajitd. Sipas Venger, ky transferim mund të bëhej më parë, para se Çelsi të përballej me Junajtid. “Tashmë që Çelsi është përballur me Junajtid, po shitet Mata tek një rival i Çelsit. Është i padrejtë ky transferim, pasi […]

Mata sot kryen vizitat,  prezantohet me “Djajtë”

Mata sot kryen vizitat, prezantohet me “Djajtë”

Nga Olsi Tujani Sipas mediave angleze transferimi i mesfushorit spanjoll është i sigurt dhe sot do të kryhen edhe testet mjekësore dhe do të bëhet edhe zyrtarizimi Rreth 37 milionë sterlina mendohet të jetë shuma e transferimit të Huan Matës drejt Mançester Junajtid. Sot pritet që mesfushori spanjoll të kryejë edhe vizitat mjekësore me ekipin […]

Milito drejt largimit?

Milito drejt largimit?

Kërkesa e Maxarrit për një sulmues ka vënë në diskutim vazhdimësinë e sezonit për Diego Militon. Ka një sërë zërash në mediat italiane që thonë se me afrimin e një sulmuesi tek zikaltrit, mund të afrohet edhe data e largimit të sulmuesit argjentinas. Kontrata e “El Prinçipes” skadon në fund të këtij sezoni, por përflitet […]

Tohir kundër Juventusit:  Interi është shembull

Tohir kundër Juventusit: Interi është shembull

Nga Gentian Alinani Flet presidenti zikaltër: “Do ta mbroj skuadrën zikaltër, ne jemi ekip i respektueshëm” Erik Tohir nuk e ka mirëpritur aspak deklaratën e ashpër që drejtori sportiv i Juventusit, Bepe Marota bëri pak ditë më parë. Numri një i zikaltërve ka reaguar menjëherë dhe ka thënë se askush nuk mund të flasë në […]

Bardhezinjtë, skuadra më e pasur në Itali

Bardhezinjtë, skuadra më e pasur në Itali

Juventusi është skuadra më e pasur në Itali dhe e nënta në Europë, për sa i përket fitimeve të sezonit2012-13. Ky është përfundimi në të cilin ka arritur studimi i përvitshëm që bëhet nga “Deloitte Fotball Money League”. Në 20 klubet më të mëdhenj, apo më të fuqishëm të të gjithë botës flitet për fitime […]

Milani, mbrojtja thellon krizën

Milani, mbrojtja thellon krizën

Nga Ruend Gjebrea Dëmtimi i pësuar nga Zapata dhe Silvestre duket se shtojnë edhe më shumë problemet për trajnerin Sedorf. Holandezi nuk heq dorë nga skema me 4 sulmues, por ka shumë punë për të bërë Epoka Sedorf ka filluar vetëm prej dy ndeshjesh në radhët e klubit të Milanit, ndërkohë që edhe problemet janë […]

Çmendet PSG, 70 mln  euro për Pol Pogba

Çmendet PSG, 70 mln euro për Pol Pogba

Nga Ruend Gjebrea Drejtuesit e skuadrës franceze nuk ndalen, kërkojnë talentin me forcë. Në luftë mund të hyjnë edhe Reali e Çelsi. Juventusi nuk tondohet. Gati kontrata e re për mesfushorin Shifra në numra tashmë ka shkuar në 70 milionë euro. Po kaq e frikshme bëhet edhe në rast se shkruhet. Lajmi i ri qëndron […]

“Faleminderit zoti Niko!”

“Faleminderit zoti Niko!”

Mirënjohje e shefes së klubit shumësportësh Skënderbeu, Tatjana Marash, për zëvendëskryeministrin, ish-kryetari i Bashkisë së Korçës, Niko Peleshi, i cili ka bërë gjithçka për basketbollistin Edgar Shehi, që gjatë stërvitjes ka pësuar një dëmtim të rëndë “Faleminderit zoti Niko!”. Kështu e ka nisur mirënjohjen e saj shefja e klubit shumësportësh Skënderbeu, Tatjana Marash, për zëvendëskryeministrin […]


Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2