Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/single.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/single.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/single.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2
Laçi dështon në miqësoren e katërt

Laçi dështon në miqësoren e katërt


Laci-Flamurtari-1-2.-Nga-loja3Nga Gjergj Vyshka

Servet (Zvicër) – Laçi 1-0

Shënues: Sespedes 20’

Laçi e ka humbur miqësoren e saj të katërt në Malaga të Spanjës, teksa pas humbjes 0-4 me Bakunë, 0-2 me gjermanët e Frajburgut, ka ardhur një tjetër disfatë, minimalisht 0-1 nga zviceranët e Servet. Kjo skuadër, të paktën dhe sipas asaj që është shkruajtur në faqen zyrtare në internet të klubit zviceran, ka mbërritur të enjten në Estepona Kosta del Sol. Në këtë përballje me kurbinasit disa lojtarë Pashe, Doumbia, Guedes, Hasanoviç dhe Plaka ishin lënë pushim.

Ndërkohë që Rodriguez, Mfui, Cespedes dhe Tadiç i kanë dhënë një tjetër fizionomi lojës së zviceranëve. Zviceranët e kanë gjetur golin në të 20’, me anë të Sespedes, i cili ka shfrytëzuar një krosim të Tadiç. Ndërkohë që porta e Servetes ka qenë e qetë në pjesën e parë. Laçi është munduar të ekuilibrojë në pjesën e dytë, ndërsa i janë kundërpërgjigjur mirë skuadrës së Garnet. Megjithatë të dyja skuadrat kanë luajtur të mbyllura dhe në fund 1-0 për Serveten, kurse kështu kurbinasit vijojnë periudhën e tyre përgatitore në Spanjë.

 


Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/comments.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/comments.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/comments.php on line 2

3 Komente

  1. p.laç,,,, says:

    Nga nje ane nuke eshte diqka e mire Pore duke llogaritur qe ne kushte e nje vendi tille siçeshte Spanja them se me shume eshte nje lluks sesa humbja Pra ishin pushime me llodhje e me qlodhje ktu duhet pare kure mbreme kane ardhur dhe duhet qe menjehere ti pervishen punes ne qytetin e tyre Se javet po afrohen dhe kampi eshte shume i veshtire me duket pake si mbrapa me disa blerje apo afrimin e tipit sulmues Qe eshte premtuar Pore deri ne tani ska na duhen se na pret nje ferre i verte ne ndeshjet ne vejim ..
    Te shkundeni nja ajo qe thohet se ne jemi me synim pere ne kupat e europes Qe me duket shume e veshtire Te gjitha skuadrat jane fuqizuar me blerje ne sikur sna edo qjefi.
    Jo ses eshte kualiteti eshte po le pere te deshiruar qe te Jemi mete vertete aty ku duam objektiviteti ne Europe pra koha po mbaron dhe ska gje deri ne tani Shpresojme nga Presidenti qe besoj eka ne synim qe te afroje te pakten dy lojtare te mire kuptohet me aqe sa jane llogarite ,,,,,,,,,
    pershndetje ekipt Laçjane pere ne synimet e veta ,,,,,,,,

Komento


Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2