Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/single.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/single.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/single.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2
Kukësi barazim në miqësoren Me kazakistanasit, tërhiqen libianët

Kukësi barazim në miqësoren Me kazakistanasit, tërhiqen libianët


kukesi besaNga Gjergj Vyshka

Kukësi  - FC Kazar Kyrylora 1-1

Kukësi: Halili, Muhamed, Shameti, Brahja, Olabis, Uçe, Progni, Musolli, Cikalleshi, Hysa, Gata Trajner: N.Shensoi U aktivizuan: Haxho, Hallaçi, Hoxha, Brahja, Thorja, Alikaj,

Kazar Kyrylora: Plotnikov, Sagindikov, Sedelnikov, Smith, Kushekov, Makambetov, Bajer, Kavdanski, Zemljanukin, Panas, Vidakoviç Trajner: D.A.Ogai U aktivizuan: Alaidarov, Dautov, Jablon, Marushko,  Gurbani, Altajev, Rozibakiev, Meshnikov, Shestakov, Strukov, Altinbekov, Narzildajev, Moldakaraev

Shënues: Musolli 30’/Shestakov 50’

Kukësi ka luajtur ndeshjen e dytë miqësore në periudhën përgatitore në Antalia të Turqisë, teksa, ndryshe nga çfarë kishte parashikuar më parë, i është ndërruar në momentet e fundit kundërshtari. Sepse, të paktën dhe sipas zëdhënësit për shtyp të Kukësit, Jonuz Hallaçi, libianët e El Ithat nuk kanë pranuar të luajnë. Kështu që ka pranuar të jetë përballë bluve të Shensoit, kazakistanasit e Kazar Kyrylora. Në përgjithësi skuadra, edhe duke qenë se ka luajtur përpara syve të presidentit Safet Gjici, që për gati një javë do të jetë në Turqi, ka luajtur mirë.

Musolli dhe Cikalleshi kanë qenë më të mirët e Kukësit, ndërkohë që në këtë ndeshje Malota e Allmuça janë lënë pushim. Pas një epërsie të Kukësit, në të 30’ ka shënuar Musolli. Në pjesën e dytë, kazakistanasit kanë aktivizuar një tjetër formacion dhe në të 50’, Shestakov ka barazuar. Tashmë ndeshja e tretë në periudhën përgatitore të Turqisë do të jetë të dielën përballë ukrainasve të Çernomoretsit të Odesës. Deri më tani në dy ndeshje, Kukësi ka një humbje dhe një barazim, por përgjithësisht ka qenë një paraqitje e mirë në këto dy takime përgatitore.

 


Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/comments.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/comments.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/comments.php on line 2

Komento


Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2