Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/single.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/single.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/single.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2
Daniel Xhafaj, pranë rekordit të Sinanit

Daniel Xhafaj, pranë rekordit të Sinanit


xhafaBomberi vlonjat i Teutës, Daniel Xhafaj, me golin e shënuar dje në Vlorë arrin në kuotën e 204 golave, vetëm tre më pak se 207 golat e kryegolashënuesit Vioresin Sinani. “Ndihem mjaft i lumtur që shënova pasi tani jam më afër realizimit të ëndrrës sime, që është dhe arritja dhe parakalimi i Sinanit për të zënë vendin e parë.

Për mua, këtë sezon, ky do të jetë trofeu im dhe kënaqësia më e madhe. Jam i bindur se deri në fund do i kem shënuar golat e nevojshëm për tu shpallur shënuesi më i mirë i të gjitha kohërave. ” – ka deklaruar Xhafaj. I pyetur në lidhje me reagimin e tij në fund të ndeshjes dhe kontestimet nga një pjesë e tifozëve vlonjatë, ai u shpreh:

“Një pjesë më duartrokitën, kurse një pjesë më kontestuan. Por unë nuk jam i mërzitur me ta dhe ushqej respektin maksimal për çdo tifoz vlonjat. Por edhe ata duhet të më kuptojnë. Jam vlonjat dhe e dua Flamurtarin, por tani luaj për një ekip tjetër. Nuk isha unë që u largova nga Flamurtari, por më hoqën.” – është shprehur bomberi i Teutës, i cili ka marrë reagime të përziera nga tifozët vlonjatë në fund të ndeshjes.


Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/comments.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/comments.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/comments.php on line 2

5 Komente

  1. kuq&blu says:

    Nje nder sulmuesit me te mire ne shqiperi,respekt per xhafen,por UJKU mbet UJK,dhe eshte vetem nje,SINANI.vetem me vllaznine ka bere 180 gola :) me vjen keq qe nje lojtare si xhafaj nuk perfaqson ngjyrat e vlores

  2. Tifoz kuqeblu.Tiran says:

    o shoku daniel, Sinani eshte ujku asnjehere se arrin sinanin si lojtar me vlera dhe si legjende ,po te doje sinani futet edhe njehere ne loje dhe thyn rekorde prape.

Komento


Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2