Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/single.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/single.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/single.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2
Flamurtari shkatërron Bylisin, Memelli tripletë

Flamurtari shkatërron Bylisin, Memelli tripletë


imagesFlamurtari ka fituar thelle 3-0 ndaj Bylisit. Vlonjatët kanë vuajtur për të gjetur rrugën e rrjetës.  Sulmuesi kryesor, Migen Memelli është çliruar vetëm në minutën e 40-të duke i dhuruar avantazhin skuadrës së tij. Trajneri i Flamurtarit, Gjoka e karikon më shumë skuadrën e tij në pjesën e dytë. Ballshitotët i afrohen golit me Shensoji por nuk arrijnë të barazojnë.

Miqtë vuajnë në mbrotje dhe rrezikojnë me Gërxhon për të gjetur rrjetën, por sërish nuk arrritën. Kuqezinjtë nuk luajnë mirë dhe më shumë mbrohen në gjysmëfushën e tyre. Në minutën e 87-të, ballshiotët “hapin portën”. Veliu jep një top të bukur me kokë për Memellin. Ish-sulmuesi i Kombëtares shënon sërish, duke realizuar edhe golin e dytë. Pas 6 minutash ai do të shënojë golin e tretë dhe tripletën përsonale. Me këtë gol Memelli bëhet golashënuesi më i mirë i Supërligës me 12 gola, dy më shumë se Pejiç. Flamurtari ngjitet në vendine 6-të me 22 pikë. /Rozalb Lika/


Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/comments.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/comments.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/comments.php on line 2

19 Komente

 1. Tifozi says:

  Nuk eshte shkaterim rezultati 3 – 0,po me kete rezultat do ta munde Bylisi,Flamurtarin per kupe.
  Se kush do jete Golashenusi me i mire i kampionatit,kjo shihet vetem ne fund te kampionatit.

 2. ADA-PARTIZANI 5-0 says:

  ESHTE GJITHNJE BUKUR KUR FITON FLAMURTARI VLLAZNIA TIRANA TEUTA APO SKENDERBEU SEPSE JANE SKUADRA TE TRADITES.
  KAMPIONATI NUK KA KUPTIM PA KETO SKUADRA TE CILAT HISTORIKISHT I KANE DHENE TONIN FUTBOLLIT SHQIPTAR (VLLAZNIA TIRANA DHE FLAMURTARI)
  NJE FITORE QE E FUT FLAMURTARIN NE KORSINE E DUHUR.

 3. ultras says:

  Me ne fund i regulluan gjerat edhe per kampionat edhe per kupe Per kupe do i lene dhe 4 gola prap Memellit…….turp……turp…..tuuuuurp

 4. TIFOZI I FUTBOLLIT says:

  TURP TURP DHE VETEM TURP PER KETE FUTBOLL TE QELBET DHE TE KORRUPTUAR TE FEDERATES TONE.NUK KA ME TURP TE SHIKOSH NJE NDESJE TE LUAJTUR NE LLOTO SPORT ME REZULTAT FINAL 3-0.NUK KISHTE ME TURP TE SHIKOJE NE 20 MINUTAT E FUNDIT TE LOJES SE SI FUTBOLLISTET E BYLISIT QENDRONIN STATIKE NE FUSHE SIDOMOS NE 7 MINUTAT E FUNDIT TE LOJES,DUKE MOS BERE SI ME TE VOGLIN NGACMIM NDAJ KUNDERSHTARIT TE TYRE PER TI MARRE TOPIN.KETO LLOJ EKIPESH DHE PRESIDENCA DUHET TE QEROHEN NJE HERE E MIRE NGA FUTBOLLI JONE.KY ESHTE FUTBOLLI JONE,KY ESHTE REALITETI I FUTBOLLIT SHQIPTAR.TURP NUK KAM SE CFARE TE SHRUAJ ME SE ME VJEN PER TE VJELLE KUR SHIKOJ KETE LLOJ FUTBOLLI TE NEVERITSHEM.NUK JA VLEN ME FOL ME GJATE DHE PER NDESHJET TJERA SEPSE BESOJ JU O VLLEZER E SHIKONI DHE E KUPTONI VETE GJENDJEN E FUTBOLLIT TONE SE KU KANE ARRITUR.

 5. Radenec says:

  Ku eshte fshehur Deti KOQE E ZI,pse spo del apo eshte i turperuar nga “fitorja” e Flamurit te gjikes dhe gjokes…..a e pate estraden e parodisteve te vlores qe inaguruan fushen e re te stadiumit.O VLORA jini bere per te qare hallin edhe me porte bosh nuk po shenonit dot,nuk ju shpeton as Morinjo me C.Ronaldon.Sa keq qe me vinte kur shihja ate flamurtar qe po luante i coroditur edhe pse e dinte qe do fitonte….Per te mira e per gezime ju ardhshim o tifoza vlonjate…edhe dilni na beni ndonje koment mos kini turp se do vije nje dite qe te fitoni me merite mos u merzisni..hahaha

  • o injorant korce, ndeshjen se la flamurtari po bylis, dhe u la per gola 3+ kur pane se s’po shenonin dot vet ballshiotet per barazim. mos harro se korcarve te bulevardit ju kemi futur 4. mire fshatari ????

 6. spartan says:

  –sallatovine–e brekgrisurve vlonjate–…bythpalare dhe te mekur–ja se ceshte gjika e kompania e tij–flamurkari i vlores-….

  • FLAMURTAR says:

   O artan sp, ngele nate e dite duke komentuar per Flamurtarin.Po nuk ke shpi,katandi, a ndonje trotuar ku te mblidhesh…Ik gris bythen andej nga vendlindja jote,greqia e ndjen shume mungesen tende..Merr me vete edhe kriminelat hajdute,bandite,zeqo bode sala..Edhe lani gojen para se te permendni Flamurtarin.

 7. memelli eshte lojtar dhe ska mundesi tja lene golat nje dragoi pogradecar se ka lindur nga vendi i dragojve dhe ja vlen .te dali golshenuesi me i.mire sivjet .me.mundesite qe ka flm dhe zotesi.e,.tij

 8. Tifozi says:

  Ndeshja mund te lihet,por te pakten te mos kuptohet se eshte lene ja psh Skenderbeu qe ja la Vllaznise,po jo si keta, ku ne fushe ne sulm dukeshin vetem lojtare te Flamurtarit,po ku ishin mbrojtesit e Bylisit apo pinin uje se ishin te vaposur nga loja qe bene.

 9. TIFOZI I FUTBOLLIT says:

  HAHAHA CFARE GALLATE SOT NE VLORE.FITOI FLAMURTARI HAHAHA.INAGURIMI FUSHES SHUME I BUKUR SOT ME FITORE TE THELLE TE FLAMURTARIT HAHAHAHA.TURP TURP DHE VETEM TURP PER KETE FUTBOLL TE QELBET DHE TE KORRUPTUAR TE FEDERATES TONE.NUK KA ME TURP TE SHIKOSH NJE NDESJE TE LUAJTUR NE LLOTO SPORT ME REZULTAT FINAL 3-0.NUK KISHTE ME TURP TE SHIKOJE NE 20 MINUTAT E FUNDIT TE LOJES SE SI FUTBOLLISTET E BYLISIT QENDRONIN STATIKE NE FUSHE SIDOMOS NE 7 MINUTAT E FUNDIT TE LOJES,DUKE MOS BERE SI ME TE VOGLIN NGACMIM NDAJ KUNDERSHTARIT TE TYRE PER TI MARRE TOPIN.KETO LLOJ EKIPESH DHE PRESIDENCA DUHET TE QEROHEN NJE HERE E MIRE NGA FUTBOLLI JONE.KY ESHTE FUTBOLLI JONE,KY ESHTE REALITETI I FUTBOLLIT SHQIPTAR.TURP NUK KAM SE CFARE TE SHRUAJ ME SE ME VJEN PER TE VJELLE KUR SHIKOJ KETE LLOJ FUTBOLLI TE NEVERITSHEM.NUK JA VLEN ME FOL ME GJATE DHE PER NDESHJET TJERA SEPSE BESOJ JU O VLLEZER E SHIKONI DHE E KUPTONI VETE GJENDJEN E FUTBOLLIT TONE SE KU KANE ARRITUR.

 10. bardhekuq says:

  kater ore para se te filkonte kjo ndeshje fitorja e Flamurtarit kuotohej me 2,2 ndersa ne momentin e fillimit te ndeshjes koeficienti shjkoi 1,45. kush mer vesh nga bastet e kupton vete se “ustallaret” kishin projektuar fitoren e flamurtarit.Jo vetem kaq por ishte giditur edhe lart me gola dhe goli i trete ishte turpi i radhes per kete futboll te felliqur ku 11 lojtaret e Bylisit gozhdohen per 7 minuta derisa te shenonte golin “golashenuesi” me i mire i kampionatit. hahaaaaa sa turp

 11. marins says:

  o cuna nuk kemi ne faj as tifozat e korces, dhe as te vlores, dhe te as nje qyteti tjeter, problemi esht tek koka…, ata qe te mbulojn pislleqet e tyre shpesh futin ne sherr edhe tifozat midis njeri tjetrit, qe te kamuflohen….. gjithsesi turp per sot

 12. al says:

  epo kjo ishte tamam estrade.

 13. SOKOLI-KOMENT says:

  fitorja e flamurtarit e sidomos goli i trete tregojne me se miri ecurine e futbollit shqiptar.
  nje fuyboll per fatin e keq te publikut shqiptar me nje reputacion gjithnje e me shume ne “pikjate” .

Komento


Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2