Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/single.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/single.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/single.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2
Panajotis Kone: Nuk e kam mohuar kurrë origjinën time

Panajotis Kone: Nuk e kam mohuar kurrë origjinën time


Një nga futbollistët që ka shkëlqyer deri në këtë pjesë të kampionatit të Serisë A është Panajotis (Gjergji) Kone. Mesfushori me tipare sulmuese ka shënuar 5 gola në kampionat, të fundit dje kundër Sienës dhe 1 në Kupën e Italisë. Por edhe pse i lindur në Tiranë, ai vendosi të zgjedhë Greqinë që të përfaqësohet në arenën ndërkombëtare, ndonëse origjinën e tij kurrë nuk e ka mohuar. Madje, siç thekson vetë Kone, ajo e bënte të fortë në fillimet e tij në Greqi. “Futbolli nisi të më pëlqejë duke ndjekur tim vëlla Sotiris.

Origjinën time nuk e kam mohuar kurrë, por edhe në Greqi kurrsesi nuk më kanë diskriminuar. Përkundrazi, sa herë që më pyesnin, u përgjigjesha bindshëm: “Jam Kone shqiptari”. Madje, të qenit shqiptar më bënte shumë të fortë në vetvete. Karrierën e kam nisur te Lensi, ku firmosa edhe kontratën e parë si profesionist, ndërsa 70% të pagës sime ia dërgoja prindërve, pasi ata nuk ishin në gjendje të mirë financiare.


Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/comments.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/comments.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/comments.php on line 2

31 Komente

 1. Nimo says:

  Ik more grek I keq

 2. korkodili says:

  po te ishe shqipetare ti o langaraq nuk e ndryshoje emrin
  shiko dhe emrin e vellait grek

  na tregon qe 80% te rroges ja dergon prinderve po per detyre e ke o qorr se te ben koken po me mire te kishin bere nje kercu dhe ishin ngrohur tere dimrin sesa ty o tradhtare

 3. Taulant/Tirane says:

  Turp per ty dhe prinderit e tu!

  • 'majmuni qirko' says:

   ky eshte nje langaraq dhe hipokrit,sepse per sa kohe ka jetuar ketu ne greqi asnjehere nuk ka deklaruar qe eshte shqiptar por ka preferuar te qendroje ne ‘hije’,taulant me kupto drejt se emrin edhe une e kam ndryshuar ketu per arsye te nje politike te poshter qe ka ndjekur politika greke kunrejt nesh shqiptareve(duhet te jesh emigrant ketu ne gr qe te na kuptoni)por une nuk kisha nje emer ortodoks sic e ka ky (gjergji),pastaj une vetem emrin kam nderruar dhe per asnje moment nuk e kam vene ne dyshim dashurine per shqiperine e varfer qe lash mbrapa ndersa ky,nini,dhima,kapino bledar(kristofor)kola hiqen me greker se vete grekerit dhe mire ua bejne tifozat greke qe u therrasin here pas here:’alvane alvane ellinas dhen ginese pote’ dmth ‘shqiptar ..grek ske per tu bere kurre’,mjere keta persona qe nuk kane identitet kombetar,ne greqi u therrasin ‘alvane’ ndersa ne shqiperi quhen ‘tradhetar’,pra keta e kane merituar plotesisht kete ‘titull’…

 4. toni says:

  Origjinen e ke mohuar qe kur zgjodhe malakat per kombetare dhe nderrove emrin nga Gjergj ne panaqirios. Greket te kane diskriminuar hapur se te thane qe megjithese do besh sherbetori i tyre ne kombetare nuk te pranonin pa nderruar emrin. Te dy palet jane legena.

 5. renato says:

  hi…po si ka mundesi qe thote jam shqiptar..kur luan per greqine ..si nuk i vjen turp kur flet..me mire keta tipa mos flasin

 6. besa4ever says:

  nuk e di pse miren gazetaret tane me keto,kush i kthen shpinen kombit per ne nuk eksistojne me,
  TRADHETAR dhe tani don me na hedhur hi syve ne ferr shkofsh

 7. Joni TR says:

  Ju lutem rdaksise, se paku mos ja varni me teneqen ketyre tipave. Ky thote jam grek, dakort. Thote se panagiotis na qenka me emer i bukur se Gjergj, ashtu e leme. Nuk na i paskan bere diskriminim, na e paskerka krenari qe na qenka shqiptar? Sikur mos degjonim me per te, me mire do ishte. T gjithe keto tipa, si tonet si te Kosoves, mua sme interesojne fare! Behrami eshte zvicerjan. Ky eshte grek. Cfare thone pastaj, as dua tja di fare. Patriotzmi nuk tregohet me fjale, as me tatuazhe.

 8. Elton Zvicer says:

  na tregon peralla me qeros. Varja Ktyre tipave si ky Kone ,behrami etj.

 9. alban gjakova says:

  Ja tani edhe grek edhe shqiptar.Këta njerez nuk janë normal…

 10. Eri-Londer says:

  po si ste vjen turp, dhe si nuk ke cipe qe pranon dhe krenohesh te jesh shqiptar, kur pervec kombetares, por edhe emrin e ke ndryshuar. Shqiperia nuk ka nevoje per te tille hipokrite dhe njerez me dy fytyra. Shqiperia ka nevoje per lojtar si LORIK CANA, apo MIGJEN BASHA qe nuk pranuan kombetaret franceze dhe zvicerane vetem e vetem per te veshur fanellen shqiptare qe ka me shume peshe dhe qe vlen me shume se diamanti. FORCA SHQIPERIA.

 11. tyrylyc says:

  o kone te lutem boll se na hape barkun me keto gjona edhe cuni tim ta pyesesh thote turp po nje gje ta kesh parasysh se ne stolat e kombetares greke ke perfunduar do digjesh si kashta ne livadhe koneeeeeee kuccccccccccc

 12. Goni says:

  O ti grek e pertej greku. Si s’te vjen turp per emrin tend qe e ke pasur. E ke trasheguar emrin e te madhit Gjergj Kastrioti, ndersa e ke njollosur ate emer duke e veshur fanellen e grekut. Thua se asnjehere nuk e ke mohuar te qenit shqiptar, por ku ka mohim me te madh se ajo qe ke bere ti: ke nderuar emrin e bukur shqip me nje emer grek. Po edhe ne kemi faj shume qe merremi me tipat si ti. Ty dhe te tjereve qe kane nderruar fanellat kuq e zi me fanellat e shteteve tjera, nuk jeni asgje tjeter vecse plehera.

 13. flamurtari says:

  Me vjen keq per specie si Kone, shkon luan per kombetaren greke dhe tifozet ne stadjum thone sharje per Shqiptaret. Ky plehre nuk ka karakter dhe turp se ndryshe nuk luante per ta. E turpshme qe ka shitur lekuren per para, s’do gjeje kurre paqe dhe n’a turperon kur those se hiqet shqiptar. Eshte jashteqitje e kombit Shqiptar qe nderon kombin e turpshem grek. Cdo komb ka jashteqitjet e tij por nuk meritojne te shkruhet per ta. SPORTI: lejini keta legena qe kane kthyer kurrizin dhe shkelen te paret e tyre, harrojini se per ne nuk ekzistojne.

 14. ADA-PARTIZANI 5-0 says:

  PANAJOTIS TI NUK JE SHQIPTAR

  • kokorja says:

   Shqiptar eshte po eshte edhe tradhtar. Ndjek traditen e Dhimiter Farit-Ballaban Baderes-Esat Pashe Toptanit. Shqiptare ishin edhe ata.

 15. or gazetar po cna shkrun per keto pushta more cna duhen neve me lexu keto , car kujton ti se na tha ai dhe neve e besum nje kur..e rrugesh neve duam me na fol ketu per ato qe japin shpirtin per atdhe jo keto per keto te shktuaje grek ku… jo dhe gerqisht jo shqip f.uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

 16. dr alban says:

  langaraqi kone eshte i degjeneruar familjarisht …ate edukate familjare pati dhe u soll ashtu sikurse sillet nje njeri me nje bote te ngushte dhe pa vlera qytetare,bere cbere kone ja ke bere vetes dhe jo ne shqiptareve prandaj qendro larg nesh sepse nuk ka vend per ty midis nesh,vendi yt eshte greqia ku ti degjon korin grek ‘alvane alvane ellinas den tha ginis poteeeeee’…..

 17. dsquared says:

  mendoj se futbollisteve me origjine shqiptare qe kane zgjedhur te luajne per shtete te tjera ju kushtohet shume kohe dhe faqe nga mediat tona,nuk e them kete per ndonje inat ndaj tyre,perkundrazi ku uroj fat.por besoj se media duhet ti kushtoje me shume vemendje kontigkentit aktual te kombetares.skam pare te shkruaje media turke aq shume per ozilin apo ajo polake per klosen apo ajo argjentinase per camoranesin apo ajo braziliane per decon dhe pepen.keshtu qe jeta vazhdon dje cdokush ben zgjedhjet e tij ne te mire apo ne te keq.falemimderit qe na jepni mumdesine te komentojme.

 18. Brezo Trimi says:

  Pse Panajotis dhe jo Panajot e Kone apo Zagar Selaniku

 19. Tifozat Djemt e Detit says:

  Panajotis Kone
  Vendi:Greqi

  Ergys Kace
  Vendi:Shqiperi
  Ky eshte ndryshimi me qene Shqiptare.

 20. fuad says:

  Ne titujt e gazetes tuaj po i lexoje dy tituj te ndryshem per artikull te njejte PO lexoj “TRADHTATI” Brahimi qe zgjodhi Zvicren dhe nje “hero” Kone qe qenka patriot se i paska dergu para prinderve.PO Kosovaret qe po luajne per zvicrren kane ngrite krenarin e kombit ata e bartin me krnari flamurin e KS dhe SHQIPERIS ata kendojne himnin kombetar ne paraqitjet e tyre te para ne klubet e tyre ne krahasim me kta qe i thojne vetit se jane shqipater dhe nderrojne edhe emrin nga gjergi ne Panajoqitis apo nga Sotir ne SOTIRIS kta jane tradhtaret e jo kosovaret redaksi e nderuar.

  • kokorja says:

   Ka nje diference mes Behramit dhe Kones (edhe pse te dy tradhtare jane). Panajot Kone nuk ka deklaruar kurre qe do luaje per Shqiperine, kurse Behrami luajti me ndjenjat tona dhe i bente presion Zvicres qe ta grumbullonte sepse ndryshe do luante per Shqiperine. Kjo eshte diferenca.

  • arbeni nga tepelena says:

   o fuad ,ali hoxhe e hoxhe aliu jane .

 21. alex says:

  Fuad ja fute kot shoku. Si kone edhe kosovaret e zvicres tradhetare jane.nuk mund te kesh dy ose tre flamure,flamuri eshte nje ai shqiptare. Tifoset kosovare qe vijne perkrahin shqiperin viijne me flamurin kuq e zi dhe keta ja rrisin vleren kombit jo shaqiri e berhami apo legeni i vogel brahimi. O je mish o je peshk.. O sa kam gezuar kur ne zvicer ishim te shumtet shqiptare dhe shanim behramin. Po kur maqedonsit shanin shqiptaret si jane ndiere ata dy shqiptaret qe luajne per maqedonin? Si mut duhen te ndihen keta maskarenj

 22. dinamoviti68 says:

  po tani qe greqia ska buke…do e ndryshosh prape shtetesine …o teveqel!edhe una kam marre pashaporte italiane..por jam shqiptar e i tille do mbetem…dhe e kam per nder…ore bylmeza….

 23. Tomor Labi says:

  Djali i kujt je more panajotis
  Kam njohur nje Luan Kone qe ka luajtur ne vitet 1950 55 me spartakun si mbrojtets shume i mire . Cfare e ke mor Gjergj shqiptari.

Komento


Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2