Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/single.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/single.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/single.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/header.php on line 2
Kombëtarja U-21 mbushet me legjionarë, vetëm një nga Superliga

Kombëtarja U-21 mbushet me legjionarë, vetëm një nga Superliga


skender gega 1

Kombëtarja U 21 do të luajë një ndeshje miqësore ndaj Maqedonisë më 6 Shkurt në stadiumin e Laçit. Në listën përfundimtare të trajnerit Skënder Gega bie në sy prezenca e vetëm një lojtari, i cili luan në kampionar shqiptar, Idriz Batha. Të gjithë futbollistët e tjerë për këtë miqësore vijnë nga kampionatet europiane. Në këtë listë figurojnë dhe dy prurje të reja, siç është Andi Thanoj nga Grimsbi Toën dhe Leart Paçarada nga Bajer Leverkusen, të cilët do të veshin për herë të parë fanellën kuq e zi.

            Lojtaret

 

          Klubet
Orestis            Menka      Levadeiakos Fc           Greqi
Amarildo       Cekrezi Anderlet                      Belgjike
Agonit           Sallaj       FC Biel-Bienne           Zvicer
Valentin       Gjokaj     Derby  County             Angli
Armir           Rrahmani   F.C Drenica                 Kosove
Shpend        Matoshi      F.C Chiass                   Zvicer
Kastriot       Dermaku A.S.C Melfi                   Itali
Leart           Pacarada Bayer Levekursen        Gjermani
Gjelbrim     Taipi        F.K Shkendia               Tetove
Idriz            Batha          F.K Besa                       Kavaje
Andi           Thanoj        Gemsby  Town              Angli
Mergim      Bajraktari   FC Thun                        Zvicer
Mergim      Brahimi      FC Grasshopper            Zvicer
Klodian      Gino Olimpjakus.                   Greqi
Elvis           Kabashi Juventus                         Itali
Vasil           Shkurtaj       C.D.Tondela                  Portugali
Erolin         Shala   Old  Green Land           Norvegji
Valon         Ahmeti 

 

Sud Tiro                        Itali
Gentian     Durak VFR Neumunster         Gjermani
Liridon     Selmani Hamstad                        Suedi

                                            


Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/comments.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/comments.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/comments.php on line 2

9 Komente

 1. qenka ba si kombetarja gjermanise

 2. petrit says:

  I lumte FSHF qe ka gjurmuan ane e kend kontinentit per te njohur e stimuluar talentet. Nuk ka rendesi se ku jane, ne Kavaje apo ne Portogali, ata jane talente dhe duhen mbledhur.
  Suksese Geges ne kete ndeshje miqesore dhe ne kompeticionin qe do vije.

 3. fatjon says:

  sh mir e bo gega qe mbledh talentet qe lujn jasht shqipris se di pse se nxjerr prej formacioni fare dhe ate te beses kampionati shqiptar dhe lojtaret qe lujn ne ket kampionat jan kot se meritojn kombetaren

 4. kokorja says:

  Liste shume e mire. Faktin qe ka ardhur Gjokaj dhe Pacarada eshte lajm i madh.

  Suksese Skender, suksese cuna!

  Do fitoni 3-0 me Maqedonine.

 5. kapedan mihali.. says:

  keta kan paguar dhe keta ka thirre gega..jam i sigurte qe neper europe ke dhjetra djem te shkelqyer te moshave te reja qe mund te kontribuojne per kombetaren qe 17 vjeqare deri te te rriturit qe nuk ju bjen kujt ndermend me i thirre pasi duhet 20%-shi..kur tranjeret tane te shohin cilesine para parave atehere mund te shpresojme..

 6. eni says:

  gjelbrim tahipi eshte super talent

 7. taulant says:

  Suksese kuqezinjve te vegjel liste teper interesante e te ftuarve te trajnerit gega shkurtaj eshte nje lojtar i mire e kam pare kur lozte per te rinjte e olimpiakosit ndersa per kabashin s’kemi koment perderisa luan tek juventus forca djema dhe me fitore.

 8. curri says:

  Pse mungon shpresa e futbollit shqipetar Arbnor Fejzullahu.Është e pakuptueshme nga ana e Gegës,pasi i njeh sh.mirë cilsitë dhe mundësitë e Fejzullahut 19-vjeçar(Besa-Kavajë).Dhe pajtohem me komentin e kapedan mihali..Në qoftë se duhet ecur përpara me kombëtaren,atëherë kjo është nji rrugë e gabuar.Ka çuna edhe më të mirë se disa prej të përzgjedhurit e U-21-shit.Shpresoj se do ti vjen fundi një ditë ,,matrapazllëkut,, shumë të theksuar që nuk po i vie fundi.Ndoshta një ditë do të vinë njerëz që dinë të bëjnë kombëtaren,pa asnji interes personal e klanor.Kur do të vie ajo ditë,nuk po e shohë në nji të ardhme të afërt.Ndoshta gaboj,inshallah gaboj?!Përshëndetje

Komento


Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/sidebar.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2

Warning: Illegal string offset 'id' in /home/wwwsport/public_html/newsite/wp-content/themes/zenko/footer.php on line 2