Sporti Shqiptar Online

Ja detajet e sfidës Norvegji-Shqipëri

komb shqiptare

Ndeshja e parë e Kombëtares për këtë vit kalendarik në Eliminatoret e Botërorit 2014 do të zhvillohet më datë 22 mars kundër Norvegjisë, në Oslo dhe do të startojë në orën 19:00. Takimi do të luhet në stadiumin “Ullevaal Stadium”, i cili ka një kapacitet prej 22 mijë vendesh. Federata Norvegjeze e Futbollit ka vënë në dispozicion rreth 2 mijë bileta për tifozët shqiptarë, ndërsa çmimi i tyre do të jetë 45 euro. Autoritete norvegjeze kanë paralajmëruar një numër të lartë emigrantësh për këtë ndeshje, që do të jenë shqiptarë, të cilët banojnë dhe punojnë afër vendit ku do të luhet sfida.

4 Comments

 1. spartan

  20/01/2013 at 20:54

  –NE NORVEGJI–SKA–PRESION-DHE MUND TE LUHET SHUME-SHUME–HERE ME QETE SE NE SHQIPERI..NJE MBROJTJE TEPER E FORTE DHE E PERFORCUAR–DHE NJE SULM I RRALLE -POR TEPER I RREZIKSHEM-ME TE CILIN KOHET E FUNDIT SHQIPERIA KA SURPRIZUAR CDO KEND–MUND TE NA–””HAPER–PORTEN””–PER NE BOTROR.-FAT TE MBARE -DHE -FITORE -SHQIPERIA JONE- NE KETE TAKIM…MENDOJ NJE REZ.FINAL–NORVEGJI-O-SHQIPERI-1…

 2. armir

  21/01/2013 at 01:22

  un besoj tek 2

 3. taulant

  21/01/2013 at 09:17

  Po gjithmone kemi pasur tifozllek ngado kemi vajtur se nje SHQIPERI kemi oh sa mire me qene shqiptar oe oe

 4. Mario

  21/01/2013 at 19:05

  Do ta fitojm ndeshjen me Norvegjin Jam shum i sigurt per kte gje

Komentoni

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>